Etiketa: is_tag

SPAK zbardh skemën e abuzimit në Inceneratorin e Tiranës dhe 15 urdhër arrestet
SPAK ka bërë një reagim zyrtar në lidhje me hetimet që po kryhen për inceneratorin e Tiranës, ku janë lëshuar 15 urdhër arreste. Mes të akuzuarve janë edhe Lefter Koka, Alqi Bllkao që vijojnë të j...
GJKKO dënon me 10 vite burg Lefter Kokën, 4 vite për Bllakon, 53 vjet të gjithë së bashku.
Gjykata e Posaçme ka vendosur të dënojë më 10 vite burg Lefter Kokën, ish-ministrin e Mjedisit, të shpallur fajtor për Mjedisit për akuzat e “korrupsionit”, “shpërdorimit të detyrës” e “pastri...
Dënohen me burg Lefter Koka dhe Alqi Bllako, rreth 10 vjet së bashku.
Gjykata e Posaçme ka dhënë dënimet për të pandehurit e dosjes së inceneratorit të Fierit. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se ish ministri i Mjedisit, Lefter Koka u dënua me 6.8 vite bu...
Shteti do administrojë inceneratorin e Tiranës të sekuestruar nga SPAK
Administratori Shtetëror i Agjencisë së Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe Konfiskuara, në Ministrinë e Brendshme, Arjan Baçi, ka dalë në një konferencë për mediat, për Impiantin e Mbet...
SPAK sekuestron kompaninë e inceneratorit të Tiranës, Zoto dhe Mërtiri pronarë de facto të “Integrated Energy B.V SPV”!
Prokuroria e Posaçme ka vendosur në sekuestro preventive ndaj kompanisë “Integrated Energy B.V. S.P.V.” sh.p.k”, që është kompania koncensionare e inceneratorit të Tiranës. Gjithashtu janë vendosu...
SPAK sekuestron inceneratorin e Tiranës
Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka njoftuar se ka sekuestruar inceneratorin e Tiranës. SPAK njofton se është duke hetuar në kuadër të procedimit penal për veprat penale të “Mashtrim me paso...
Inceneratori i Fierit, çmontohen manipulimet e PL-PD!
Nga: Adriatik Doçi/ Javën e kaluar, kauza me gjysmë të vërteta dhe sajesa e Ilir Metës dhe Sali Berishës për çështjen e inceneratorëve, është lëkundur edhe një herë. Për herë të parë foli në nj...
SPAK: 60 milionë lekë evazion fiskal në Inceneratorin e Fierit
Nga hetimet e SPAK për inceneratorin e Fierit ka rezultuar se Klodian Zoto, Arenc Myrtezani, Regan Merdani, Gentian Zifla, Enver Sheshi, Robert Shabani, kanë organizuar dhe vënë në funksionim skem...
Rama: Tirana është sot një nga qytetet më të pastra. inceneratori, projekt në vazhdim
Gjatë komunikimit me gazetarët dhe me qytetarët, Rama u pyet edhe për inceneratorët. “Ne paguajmë çmimin për mbledhjen dhe trajtimin e mbetjeve në impiantin e Sharrës, ku procesi fillon që nga ...