Etiketa: is_tag

Yuri Kim e prerë: “Non grata” nuk hiqet, SHBA ka mbyllur çdo kontakt me Berishën!
Amerika foli, non grata nuk hiqet dhe Sali Berisha duhet të heq dorë nga përpjekjet për të zaptuar kolltukun e kryetarit, ose do të çojë edhe PD-në në ferr me veten. Ambasadorja Amerikane në Tiranë...
Yuri Kim: “Non Grata” e Berishës u bazua në fakte, do shpallen edhe persona të tjerë në Shqipëri
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim deklaroi për gazetaren Anila Hoxha në Top Channel se shpallja “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjarët e tij nga SHBA-të u mbështet vet...
Rama: ‘Me Merkel- plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve!’/ Intervistë për Top Channel.
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu. -Kancelarja Merkel në deklaratën e saj tha se Gjermania ...
Bisedë me Gerard Depardieu: ‘Shqipërinë e njoh nga koha e monstrës Milošević. Evropa ka marrë tatëpjetën. Si e njoh Ramën, Putin dhe Vuçiç!’.
A2: Mirëserdhët në Shqipëri dhe faleminderit për këtë bisedë. Besoj që e vizitoni vendin tonë për herë të parë… Depardieu: Po është hera e parë që vij në Shqipëri. E njoh Shqipërinë që nga koha...
Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e deklaruar të pafajshëm.  Gjithashtu Tahiri kishte dh...
Marine Le Pen:”Emigrantët, falë Italisë, do ta çlirojmë Evropën: Macron? Do të përfundojë si Renzi”
Intervistë për ‘Libro’/ Mjafton te spostohesh pak 'në të djathtë dhe zbulon se Franca për Italinë mund të mos jetë vetëm një armik, arrogant, egoist, i padurueshëm dhe që dëshiron qe të na bëjë këp...
Gulen: Në Kosovë, me gulenistët, ndodhi banditizëm i pastër.
Udhëheqësi FETO-s, kleriku Fethullah Gulen sot për herë të parë ka komentuar arrestimin dhe depërtimin e gjashtë njerëzve të tij në Kosovë, duke e quajtur këtë një veprim bandistik. Ai këtë int...
Rudi Xhuliani: Ja gabimi i Amerikës me Rusinë…
'Mirë, ja gabimi. Gabimin duhet ta kërkojmë në dëshirën e presidentit Obama'/ Rudi Xhuliani  Rudi Xhuliani ka komentuar raportet mes SHBA dhe Rusisë, si dhe shtrirjen e influencës ruse. Në emis...
DRITAN DEMIRAJ- “MAKINË LUFTE” APO AUTOR LIBRASH?
-Intervistë e vitit 2016: Pyetje: E keni filluar karrierën ushtarake në vitin 1983 gjimnazist në Shkollën “Skënderbej”, më pas me Akademinë Ushtarake, sot mbani gradën Kolonel. Keni 45 dekorata...
Duka: Pakti PD-PS mund të quhet “Misioni i pamundur i partive të vogla”.
Duke folur për marrëveshjen Rama-Basha zoti Agron Duka i PAA është shprehur se marrja e mandateve nga partitë e vogla është një mision i pamundur pas kësaj marrëveshjeje. Në një intervistë për ...