Etiketa: is_tag

Ivanka Trump viziton Muzeun “Shtëpia me Gjethe”, e shoqëron Rama
Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe” ka patur vizitorë të veçantë. Vajza e ish-presidenti Donald Trump, Ivanka Trump bashkë me bashkëshortin kanë zgjedhur të shohin nga afër muzeun. Ata...
Ivanka, vajza e Donald Trump këtë verë vizitoi bregdetin shqiptar, askush nuk e njohu…
Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit të Amerikës, Donald Trump këtë verë zgjodhi Shqipërinë për të pushuar. Ivanka ndodhej në Shqipëri në muajin korrik në një vizitë private, ku ka qëndruar për 6...
Ivanka Trump njofton mbylljen e markës së veshjeve të modës me emrin e saj.
Ivanka Trump njoftoi të Martën se po e mbyll markën e modës meemrin e saj 'Ivanka Trump', pas stuhisë së zjarrtë të kritikave mbi konfliktin e mundshëm të interesit dhe se shitjet stimulohen nga n...
Ivanka Trump: Kam të drejtën si vajzë t’i besoj babait tim.
Ivanka Trump tha se e shikon si “shumë të papërshtatshme”për reporterët që e pyesin nëse ajo beson gratë që akuzojnë babanë e saj për ngacmim seksual. "Nuk besoj se kjo është një pyetje që mund...
Ivanka Trump i dha dorën e fundit Steve Bannon për ta nxjerrë nga Shtëpia e Bardhë.
Një raport i 'Daily Mail' citohet si burim se Ivanka Trump ka marrë përgjegjësinë për të nxjerrë Steve Bannon jashtë Shtëpisë së Bardhë- shkruan Breitbart News.. Artikulli që i referohet "burim...
Merkel thotë ‘çfarë ka?’ pse Ivanka Trump u ul në vend të babait të saj.
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar sot se nuk e pengon fakti që Ivanka Trump për një kohë të shkurtër ka zënë vendin e babait të saj, Donaldit, dhe i është bashkëngjitur shefave të s...
Ivanka Trump bëhet zyrtarisht asistente e Presidentit të Shteteve të Bashkuara
  (FOTO: Ivanka Trump (e dyta nga e djathta)/ Ivanka Trump, zyrtarisht i bashkohet administratës së babait të saj si një punonjëse e pa paguar, me titullin “Asistente e Presidentit”, th...
Të majtët sulmojnë Ivanka Trump për fotografinë me kryeministrin Kanadez Trudeau në Zyrën Ovale.
Majtistët po sulmojnë vajzën e presidentit Donald Trump, Ivanka pse guxoi të qëndrojë prapa në tavolinën  e presidentit në një foto të bërë në Zyrën Ovale me Presidentin Trump dhe kryeministrin Ju...
Melania dhe Ivanka Trump- dy Zonja të Para në Shtëpinë e Bardhë
  (FOTO: Melania dhe Ivanka Trump)/ Është thuajse e sigurt se në presidencën e Donald Trump, dy gra do të ndajnë mes tyre rolin e Zonjës së Parë në Shtëpinë e Bardhë- transmeton sot TV5...
Demokratët goditën Ivankën, por nuk e dinin çfarë do të ndodhte pastaj….
  Liberalët në Amerikë nuk pushuan së së ndjekuri dhe së përgjuar Donald Trump dhe familjene  tij. Ata dolën në rrugë, bënë trazira, thyen gjëra, shkatërruan... Tani i janë vënë pas Ivankë...