Ivanka Trump njoftoi të Martën se po e mbyll markën e modës meemrin e saj ‘Ivanka Trump’, pas stuhisë së zjarrtë të kritikave mbi konfliktin e mundshëm të interesit dhe se shitjet stimulohen nga ndikimet politike.

36 vjeçarja, e cila është fotografuar herë pas here duke shkuar në vilën e saj në Uashington e veshur me markën e veshjeve të saj, u largua nga kompania në vitin 2017 para se të zhvendosej për në Uashington ku do të niste punën si këshilltare e babait të saj, President Donald Trump.

(Vijon…)

 

Veritas.com.al/