Etiketa: is_tag

re ditë pas zgjedhjeve, Rama citon Joe Biden: Demokracia nuk mund të mbijetojë kur dyshon…
Kryeministri i vendit Edi Rama ka postuar këtë mëngjes në Facebook-un e tij një thënie të Presidentit amerikan Joe Biden. Shprehja e Biden, cituar nga Kryeministri: Demokracia nuk mund të mbije...
Joe Biden mban fjalim në Ukrainë: Putinit i dolën llogaritë gabim, do të fitojmë!
Presidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Ukrainë për një vizitë të papritur. Nga Kievi, presidenti amerikan ka dhënë një deklaratë të fuqishme duke konfirmuar përkrahjen e madhe ndaj Ukrainës...
Presidenti Joe Biden mbërrin në Kiev në një vizitë të papritur
Joe Biden ka mbërritur në Kiev për të takuar presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy. Presidenti amerikan besohej se do të vizitonte Poloninë, por presidenti amerikan sapo ka mbërritur në k...
Rama zbulon çfarë diskutoi me presidentin Joe Biden në Madrid
Kryeministri Rama u pyet në konferencën për shtyp të kësaj të premteje edhe për atë që ai diskutoi me presidentin amerikan, Joe Biden, gjatë samitit të NATO-s të mbajtur së fundmi në Madrid....
Biden telefonatë me liderët evropianë
 Presidenti amerikan, Joe Biden po zhvillon një telefonatë me liderët e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Britanisë së Madhe për të diskutuar mbi zhvillimet e fundit në Ukrainë. ...
Joe Biden pritet t’i thotë ‘po’ embargos ruse të naftës me Rusinë
Joe Biden po përgatitet të ndalojë importet e naftës ruse pa pjesëmarrjen e aleatëve evropianë tashmë sot. Kjo është raportuar nga agjencia Bloomberg duke cituar disa burime, sipas të cilave ndalimi p...
SHBA u bën thirrje amerikanëve të largohen menjëherë nga Ukraina!
Shtetet e Bashkuara po u bëjnë thirrje amerikanëve në Ukrainë që të largohen menjëherë nga vendi për shkak të "shtimit të rrezikut për veprime ushtarake ruse" kundër Ukrainës. "Mos shkoni në Uk...
Joe Biden mban larg median amerikane nga takimi sekret me Papa Françeskun
CHARLIE SPIERING Presidenti Joe Biden u takua fshehurazi me Papa Françeskun të premten në Romë, duke thyer traditën duke i mbajtur gazetarët jashtë dhomës kur ai mbërriti. Presidenti dhe Zon...
New York Post/ Profecia e Bin Laden në 2010: Joe Biden do ta çojë SHBA drejt katastrofës!
The News York Post thotë se Osama Bin Laden e kishte paralajmëruar një herë grupin e tij terrorist të Al Kaedës që të mos e shënjestronte Joe Bidenin, sepse ndante bindjen që ai do të trashëgo...
Pas shpalljes non- grata të Berishës/ Joe Biden lëshon urdhër-ekzekutiv për Shqipërinë: ‘sekuestrim prone dhe pasurive’.
Menjehere pas urdherit te sekreterait te Shtetit, Blinken, ku shpallt non grata ish presidenti dhe ish kryeminisgri shqiptar, Sali Berisha, vete presidenti amerikan Joe Biden leshon urdherin e for...