Etiketa: is_tag

Juncker i BE ka në plan të vizitojë Trump. “Nuk besoj se do të arrij gjë, por do të përpiqem”, tha ai.
BRUSSELS (Reuters) – Presidenti i Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker do të vizitojë Uashingtonin në fund të muajit korrik në përpjekje për të ulur tensionet e tregut pasi liderët e BE premtua...
Juncker i hedh degën e ullirit qeverisë së Italisë dhe betohet se BE nuk do të përsërisë gabimin me Greqinë.
-Presidenti i Këshillit Europian thotë se ka qenë i tundur të ndërhyjë në punët e politikës italiane- Jean-Claude Juncker i ka hedhur degën e ullirit qeverisë së re Italiane, duke paralajmëruar...
Zoti Junker erdhi në Ballkan, pa, foli, iku dhe hëngri fjalët që lëshoi.
Nga: Toby Vogel, BIRN Vizitat e presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker këtë javë, duhej të theksonin strategjinë e re të Brukselit për rajonin dhe mesazhin se gjashtë vendet që pre...
Jeane- Claude Junker, asnjë afat, veç metafora dhe batuta në Tiranë
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, përmes alegorisë ka dhënë mesazhe të qarta për Shqipërinë se nuk ka afat kohor për negociatat me BE, në konferencën e përbashkët për shtyp me...
Lajthit Junker: “Për Britaninë do të ishte më mirë sikur të më kishte mua kryeministër…”.
  Breitbart News e  quan ‘djallëzori' Junker, federalisti i BE dhe president i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka pohuar se do të ishte më mirë për Britaninë nëse ky do të ishte k...
BE NË PËRPJEKJE PËR TË ANËTARËSUAR VENDET E BALLKANIT, ME MERITË APO PA MERITË
Ditën e Diele Komisioni Europian njofton se presidenti Jeane Claude Junker dhe komisionari për zgjerim, Hahn, do të ndalen në Tiranë për takime pe krerët e shtetit dhe të politikës. Ata ndodhen...
Më në fund: Presidenti i KE, Junker, pranon: ‘Brexit do të ndodhë; nuk ka referendum të dytë’.
Presidenti i Komisionit Europian ka thënë se Brexit-i do të vazhdojë dhe se nuk do të ketë referendum të dytë, ndërsa ka paralajmëruar se shtetet anëtare që do të mbeten do të paguajnë më shumë pë...
VIDEO: Jean Claude Junker, i dehur në Letoni; puth dhe rreh me shpulla liderët e BE.
Jean Claud Juncker, Presidenti i Komisionit Europian, vijon të çudisë njerëzimin me sjelljen e tij; ai shfaqet i dehur në takime apo pritje të ndryshme. Së fundmi në rrjet po qarkullon një tjet...
Këta po guxojnë… Çfarë ka ndodhur?
Nga: Laert Skiro/ Më në fund disa njerëz nga Opozita po guxojnë të thonë të vërteta edhe ndaj atyre që “nuk prekeshin”. Të ‘paprekshëm’, dmth., të pa kritikueshëm,  ishin bërë ambasadori i Shte...
Gazetarja Erisa Zykaj konteston sjelljen e padenjë të zotit Junker ndaj mediave evropiane.
Korespondentja e ABC News, në Bruksel, Erisa Zykaj, ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit Europian, se mediat e huaja që raportojnë problemin e drogës në Shqipëri “kopjojnë njëra tje...