Etiketa: is_tag

Në një ditë: Miratohet kanabisi mjekësormjekësor. Votohet edhe ligji për mjekët e rinj
Pas 19 orësh diskutime, Lindita Nikolla thirri deputetët për votim. Ishte ora 5:00 e mëngjesit dhe në seancë ndodheshin 95 deputetë, nga të cilët 72 të Partisë Socialiste. Mungonte kryeministri...
Prezantohen produktet e shërbimit satelitor/ Balluku: Kemi mbuluar me imazheri 47 % të territorit.
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, njëherësh zëvendëskryeministrja Belinda Balluku u shpreh se me monitorimin e territorit me shërbimin satelitor, vendi ynë ka mundësi që të adresojë në më...
Rama: Na janë vënë në dispozicion dhe 8 satelitë të tjerë. Sipërfaqet me kanabis më të lehta për t’u konstatuar
Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë ka folur në lidhje me rolin e pazëvendësueshëm të satelitëve të cilët ndihmojnë që të kemi një panoramë të qartë në lidhje me çdo problematikë me të cilën mun...
5 të arrestuar, 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas. 3 skafe çuan 1 ton kanabis në velierë. Operacion ndërkombëtar në Vlorë
Rreth 1 ton kanabis është sekuestruar nga një operacion i përbashkët antidrogë mes Policisë së Vlorës dhe Gurdia di Finanzias, që kishte si destinacion Italinë. Si rezultat i operacionit kanë rënë...
Shqipëria zë vendin e shtatë në botë për kanabisin
Zyra e Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimet, UNODC, ka publikuar raportin e fundit për drogat, ku ka renditur Shqipërinë si një nga vendet kryesore në botë për kultivimin e kan...
Kanabis, si perimet në kopështet e Krujës dhe Fushë-Krujë! Zbarkon RENEA dhe FNSH, 7 të shoqëruar! SPAK merr në dorë hetimet!
Qindra forca policie kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në zonën e Fushë Krujës dhe malësisë së Krujës në një operacion masiv anti-kanabis, i ngjashëm me atë që u ndërmor në Lazarat 7 vite më parë. ...
Vinte me skaf nga Shqipëria/ Kapen 1200 kg kanabis në Peloponez, në prangat dy transportuesit
1200 kg kanabis u sekuestruan në një zonë pranë Gjithios në Peloponez. Sipas informacioneve të para,ngarkesa ka mbërritur me skaf nga Shqipëria dy ditë më parë dhe ishte shkarkuar në një zonë t...
Vrasja e dy të rinjve në Malësi të Madhe/ Arrestohet Rrok Pepaj, babai i Danielit që dyshohet si autor i vrasjes.
Rrok Pepaj, babai i Daniel Pepajt,  është arrestuar nga policia për ngjarjen në Vrith. Prej mbrëmjes së djeshme ai ndodhej në Drejtorinë e Policisë së Shkodrës i thirrur si dëshmitar i cili k...
Pirja e kanabisit ‘ është normale’ për 90% të adoleshentëve
Kanabisi konsumohet në shkollë para dhe pas mësimit.   Pirja e kanabisit për 90% te adoleshentëve do të ishte normale. Ky është rezultati shqetësues i hulumtimit "Jam ne rregull keshtu"...
Kanabizohet reforma në drejtësi.
Nga: Petrit Vasili/ Thirrjet për konsensus të natës së fundit janë shumë të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë. Zbatimi i Reformës në Drejtësi ka hyrë në rrugën shum...