Etiketa: is_tag

Erion Veliaj do të jetë kandidat për një mandat të tretë si kryebashkiak i Tiranës.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj konfirmoi se do të kandidojë sërish për një mandat të tretë si administrator i kryeqytetit.  Lajmi u bë i ditur nga transmetuesi “News 24”, duke citua...
Donald Trump fiton nominimin Presidencial Republikan me shumicën e delegatëve në Primaret 2020
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump fitoi zyrtarisht të martën delegatët e kërkuar për të qenë i nominuari Republikan. Pasi fitoi primaret në Florida dhe Illinois të martën mbrëma,...
Kandidati i partisë së Topit tërhiqet nga gara dhe mbështet PS-në. Video
  Kandidati i partisë FRD (Fryma e Re Demokratike) e Bamir Topit në Pukë është të tërhequr nga gara elektorale dhe ka deklaruar se i bashkohet grupimit zgjedhor të PS. Astrit Kuçi, kand...
Silva Daja e Kavajës ka dhënë dorëheqjen si kandidate për Bashkinë.
(FOTO: Në këtë foto shfaqet Gentjan Daja, burri i kandidates për kryetare bashkie në Kavajë, Silva. Ky ëhstë edhe kryetar i PS në rajon, edhe mik i kryetarit të kapur në trafikim njerëzish- Ervis ...
Obama: Nuk do të kisha humbur po të kisha kandiduar vetë për President
(FOTO: Poster elektoral i presidentit Obama në zgjedhjet e vitit 2008)/   Presidenti Barack Obama vlerëson se do të kishte fituar raundin e tretë përballë Donald Trump sikur të kishte k...