Etiketa: is_tag

Tiranë: Rrjedhje gazi në një karburant, evakuohen banorët dhe bllokohet qarkullimi
Policia e Tiranës njoftoi se sot rreth orës 11:35, në rrugën “Sadik Petrela”, në një karburant, është çarë një tub gazi i karburantit. Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të ambulancës ...
Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve
Ulet me 4 lekë çmimi i naftës në vend. Me vendim të Bordit të Transparencës duke nisur nga pasditja e sotme çmimi i naftës do të jetë 203 lekë/ litri ndërsa ai i benzinës 191 lekë/ litri. ...
Dy pika karburanti kanë shkelur rregullin e luftës, paralajmëron Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar gjatë takimit me fermerët se dy pika karburanti kanë shkelur rregullin e luftës.  “Tani na kanë lajmëruar që janë dy pika karburanti që e ...
Rama: Do të heqim tre taksat për karburantin në bujqësi
Kryeministrit Edi Rama në komunikimin e përjavshëm me gazetarët me në fokus ekonominë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë bujqësinë. Sipas kryeministrit, nafta për bujqësinë do të zhveshe...
7 të plagosur nga shpërthimi i gazit në karburantin e kryqëzimit të Shënkollit, Lezhë
7 persona janë plagosur, pika e karburantit është thuajse e shkatërruar, ndërsa janë dëmtuar disa automjete që ndodheshin aty të parkuara. Këto janë pasojat e shpërthimit të cisternës së gazit, në...