Etiketa: is_tag

Tragjedi e rëndë në plazhin Vilë-Boshtovë, mbytet babai me dy djemtë të mitur.
Një tragjedi ka tronditur mesditën e djeshme në plazhin Vilë-Boshtovë, Kavajë. Babai, Elvis Halilaj dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç janë mbytur në det. Gjate dites media ka me...
Çfarë ndodhi në Kavajë? Dy vetë vrasin njëri tjetrin. Policia reagon për ngjarjen me dy të vdekur
Policia e Kavajës ka reaguar për ngjarjen e rëndë, ku dy persona pas një sherri kanë humbur jetën. Sipas bluve të Kavajës, Edmond Gosa 43 vjeç, ka qëlluar me thikë Altin Rexha, 43 vjeç, ndërsa ky ...
31 vjeçari vari veten në komisariatin e Kavajës/ I dënuar 3 herë për vjedhje! në 8 vjet, i shoqëruar 18 herë në Polici! Arrestohen 3 punonjës të policisë së shtetit
3 efektivë të policisë së Kavajës janë arrestuar, pasi 31-vjeçari Ilvi Meta i dha fund jetës brenda komisariatit me lidhësen e kapuçit të bluzës që mbante veshur. Bexhet Berberi, Rushit Kola dhe P...
Arrestohet për një derë, 31-vjeçari gjendet i varur në komisariatin e Kavajës/
31-vjeçari Ilvi Meta u gjet i varur këtë të mërkurë në komisariatin e Kavajës, pasi ishte arrestuar për vjedhje. Ilvi Meta ishte ndaluar nga policia pasdrekën e sotme si i dyshuar për veprën ...
260 banesave të reja pas- tërmeti në Kavajë/ Rama: ‘Bravat i keni të sigurta, por kujdes…!
  Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Kavajë, për dorëzimin e 260 banesave të reja të rindërtuara pas tërmetit të 2019-tës.  Teksa foli për dorëzimin e tyre, Rama i “siguroi” pronarë...
4 ‘të penduar’ zbërthejnë organizatën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Drejtoheshin nga 2 familje mafioze në Kavajë e Vlorë
4 'të penduar' që më pas u bënë bashkëpunëtorë të drejtësisë, të katërt në rangje të larta të grupeve mafioze e kriminale, i kanë dhënë 'dorën' më të madhe SPAK-ut i cili ka goditur në shenjë dhe ...
Superoperacion në 4 shtete nga SPAK dhe Antimafia italiane/ Drogë, korrupsion, pastrim parash! Lëshohen 38 urdhër-arreste, mes tyre prokurorë e drejtues policie.
Super operacioni i trafikut ndërkombëtar të drogës, korrupsionit, abuzimit me detyrën dhe pastrimit të parave që po zhvillohet mes autoriteteve shqiptare dhe Antimafias Italiane, ka sjellë arres...
Basha me demokratët në Kavajë: ‘Kush përveç meje do të sjellë demokracinë?’
Edhe pse mbi krye ka vetëm humbje të njëpasnjëshme zgjedhjesh, Lulzim Basha vijon të tentojë të bind demokratët se ai është zgjedhja më e mirë dhe se 25 prillin nuk e kanë humbur, por ishte regjim...
Ndriçim Jonuzi video-montazh nga arratia: ‘Lul Basha më ka quajtur socialist. Nuk më vjen mirë se më ka humb sakrificat për PD!’
Ndriçim Jonuzi (Tahiri), autori i dyshuar i plagosjes së djeshme në zyrat e PD në Kavajë, reagon nga arratia dhe thotë se “nuk i vjen mirë” që Lulzim Basha e ka quajtur socialist, pasi ai është nj...
Rama: Ngjarja në Kavajë s’ka motiv politik, autori është militant i PD! Lulëzim bëhu burrë
Kryeministri Edi Rama reagon përsëri për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kavajë, ku mbeti i plagosur brenda zyrave të PD sekretari Bledar Okshtuni. Si autor i dyshuar është shpallur në kë...