Etiketa: is_tag

Hapet rruga për zbulimin e dosjes së Sigurimit për Ilir Metën, Kuvendi miraton ndryshimet ligjore
Hapet rruga për zbulimin e dosjes së Sigurimit për ish-presidentin Ilir Meta. Ky i fundit akuzohet nga Autoriteti i Dosjeve si bashkëpunëtor i Sigurimit, por zbulimi i dosjes së tij është i pamund...
Inceneratorët/ Rama dëshmon në Komision: Makineria shtetërore ka bërë perfekt punën në vendimmarrje! Jam krenar për të 3 projektet
Kryeministri Edi Rama po dëshmon në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku po u përgjigjet pyetjeve të anëtarëve të opozitës dhe mazhorancës. Që në fillim ka pasur debate, ku Rama i ka bërë disa...
Komisioni Hetimor për Inceneratorët/ Sako braktis seancën.
Vetëm një orë pas rifillimit të seancës, kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriano Sako, braktisi Komisionin Hetimor për Inceneratorët. Kryetarja e këtij komisioni, Jorida Tabaku, i adresoi dh...
Komisioni Hetimor për inceneratorët/ Merren në pyetje tre administratorët e kompanive
 Mes pyetjesh dhe përgjigjesh ka nisur dhe mbledhja e radhës e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, ku dëshmuan tre administratorët e Tiranës, Fierit dhe Elbasanit. E para që u mor në ...
Shkarkimi i presidentit Meta do të votohet në parlament me 10 qershor
Të premten, Komisioni Hetimor që ka marrë nën hetim Presidentin Ilir Meta,  pritet t’i dërgojë Kuvendit raportin me propozimin e shkarkimit të Kreut të Shtetit për shkelje të Kushtetutës. Në ed...
Ilir Meta refuzoi thirrjen e fundit për të dëshmuar/ Komisioni Hetimor: ‘Ligji parashikon marrjen me forcë të Presidentit’
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar sot thirrjen e fundit të Komisionit Hetimor për të marrë pjesë në procesin e ngritur për shkeljet që Kuvendi pretendon se ai ka kryer, para, gjatë dhe pas fushatës...
Komisioni Hetimor mbi shkarkimin e Presidentit, në mbledhjen e parë. ‘Kushtetuta e para, jo politka!’.
Komisioni Hetimor zhvilloi mbledhjen e parë ditën e sotme për të hetuar shkeljet kushtetuese të kryera nga presidenti Ilir Meta. Mbledhja u zhvillua në ambientet e Kryesisë së Kuvendit nën drej...
98 deputetë i hapin rrugën shkarkimit të Metës, miratohet Komisioni Hetimor!
I hapet rruga, për herë të dytë, shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Raporti i Komisionit të Ligjeve për ngritjen e Komisionit Hetimor që do të shqyrtojë kërkesën e 49 deputetëve...
Mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Meta
Pavarësisht gjendjes së emergjencës deputetët e maxhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur Komisionin Hetimor për Presidentin Meta, me qëllim shtyrjen e afatit të veprimtarisë edhe me 4 m...
Meta zbulon një ‘sekret’ të tmerrshëm, por ndërkohë vetë ngarkohet penalisht.
  Koment/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta është paraqitur sot për shpjegime në Komisionin Parlamentar ‘meta’ kur plotësohet dosja për shkarkimin e tij nga Kuvendi. Një nga akuzat ndaj p...