Etiketa: kore-e-veriut

TV i Koresë së Veriut: Kombi ndihet ‘zemërthyer’ nga humbja e peshës së Kim Jong-un
FRANCES MARTEL Një stacion televiziv i drejtuar nga qeveria në Korenë e Veriut transmetoi një intervistë me një qytetar që qahet se diktatori komunist Kim Jong-un dukej "i dobësuar" në paraqitj...
Kim Jong-Un i Koresë së Veriut shpërthen në lot: ‘Më vjen shumë keq, dështuam’. VIDEO
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, shpërtheu në lot teksa kërkoi ndjesë si rrallë herë për dështimin e tij për të drejtuar vendin nëpër kohë të trazuar, të përkeqësuar nga shpërthimi i koro...
Kim Jong-un shfaqet në publik, raportojnë media shtetërore të Koresë së Veriut
  Kim Jong-un është shfaqur në publik për herë të parë pas 20 ditësh, shkruajnë mediat shtetërore të Koresë së Veriut. Agjensia e lajmeve KCNA raporton se udhëheqësi i Koresë së Veriut ...
Kim bëhet ‘ i gjallë’, u dërgon ‘ falënderime’ punëtorëve nga zona turistike e Koresë së Veriut, mes thashethemeve për shëndetin.
  Nga: Fox News Kim Jong Un shprehu mirënjohje të hënën për punëtorët që ndërtonin një zonë turistike në rajonin e Koresë së Veriut, ku treni i tij i nënshkrimit u vu re së fundmi në fotogr...
Mungesa e Kim Jong Un dhe heshtja e Koresë së Veriut vazhdojnë të ndezin thashethemet
    Choe Sang-Hun, New York Times  SEUL, Koreja e Jugut - Koreja e Veriut është ende duke dërguar letra dhe dhurata për udhëheqësit e huaj dhe punëtorët e vendit në emër të udhëheqësit t...
Treni i Kim të Koresë së Veriut është parë në një resort/ Zbehen spekulimet
Seul (AFP) - Një tren që ka të ngjarë t’i përkasë udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un është perceptuar në një qytet turistik në lindje të vendit, fotot satelitore të rishikuara nga një qen...
Kim Jong Un evakuohet nga Penian, thonë raportet
  24 Prill (UPI) - Kim Jong Un mund të jetë larguar nga Peniani dhe mund të jete strehuar në një vend padiskutim në brigjet lindore të Koresë së Veriut, sipas raporteve të shumta të shtypi...
Kim është akoma në kontroll të Koresë së Veriut/ Sipas gjeneralit të lartë amerikan
Një gjeneral i lartë amerikan të Mërkurën tha se ai supozon se Kim Jong Un është ende "nën kontrollin e plotë" të forcave bërthamore dhe ushtarake të Koresë së Veriut, mes raporteve që udhëheqësi ...
‘Nuk është e vërtetë’: Koreja e Jugut rrëzon raportin sensacional të CNN për sëmundjen e Kim Jong-un
Zyrtarët e Koresë së Jugut i thanë agjencisë së lajmeve Yonhap të vendit të martën se një raport CNN që pretendonte se diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un ishte "në rrezik të madh" për jetën ...
Kim Jong Un ishte në gjendje kritike pas operacionit, thotë zyrtari Amerikan
Jennifer Jacobs dhe Shinhye Kang,  Bloomberg prill 21,2020   Kim Jong Un mund të jetë në "rrezik të madh" pas operacionit: CNN Sh.B.A po kërkon detaje në lidhje me shëndetin e Kim...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »