Etiketa: is_tag

Kim Jong Un mungon në nderimet për ‘Ditën e Diellit’, ka dyshime për koronavirus
  Travis Fedschun | Fox News Zyrtarë të lartë në Korenë e Veriut i bënë homazh themeluesit të mbretërisë së largët Kim Il Sung të Mërkurën, por mungesa e dukshme e diktatorit aktual Kim...
Trump rrëzon sanksionet e reja ndaj Koresë së Veriut sepse i ‘pëlqen’ Kim: WhiteHouse
  Uashington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të premten se po anullonte sanksionet e vendosura nga Departamenti i Thesarit të tij për të forcuar presionin ndërkombëtar në Korenë e Veri...
Koreja e Veriut po rindërton pozicionet e lëshimit të raketave Sohae, thonë vëzhguesit.
( FOTO: Sohae ka qenëpozicioni i lëshimit të satelitëve, shumë i diskutuar në Korenë e Veriut)/  Imazhet e rinj që vijnë nga satelitët mbi Korenë e Veriut tregojnë se po restaurohen pozicionet ...
Javën që vjen, Shtetet e Bashkuara dhe Korea e Veriut në bisedime rreth samitit Trump- Kim.
Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Veriut do të zhvillojnë bisedime të mëtejshme javën e ardhsme për të përgatitur samitin e dytë mes presidentit Donald Trump dhe Kim Jong Un në fund të këtij muaji,...
KOREJA E VERIUT TESTON ARMËN E RE
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un vëzhgoi testin e suksesshëm të një arme "taktike ultramoderne të sapokrijuar", njoftoi media e shtetit, të premten, në një përpjekje të dukshme për të ap...
Koreja e Veriut vazhdon programin bërthamor – raporti i OKB
Koreja e Veriut nuk ka ndaluar programet e saj bërthamore dhe raketore, duke shkelur sanksionet e OKB-së, thotë një raport i autorizuar nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së. Ai gjithashtu thotë se...
Mike Pence paralajmëron Kim Joing-un që të mos ‘luajë’ me Trump
Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence ka paralajmëruar Kim Jong-un e Koresë së Veiut që të mos " luajë" me presidentin Trump nëse takohen muajin që  vjen. "Do të ishte një gab...
Koreja e Veriut nis çmontimin e pozicioneve të provave të armëve bërthamore.
( Një pamje satelitore e pozicioneve të provave bërthamore  në Punggye, Koreja e Veriut)/  Koreja e Veriut thotë se do të fillojë çmontimin e pozicioneve të provave bërthamore në më pak se dy j...
Koreja e Veriut, në prag të samitit, liron tre amerikanë të burgosur. Trump do t’i presë në aeroport.
Koreja e Veriut ka liruar tre qytetarë amerikanë të burgosur- sipas një postimi në Twitter nga presidenti Donald Trump. Kjo është parë si një vullnet i mirë në prag të samitit historik të zotit...
Koreja e Jugut fik qendra e zërit të propagandës kundër Veriut në prag të bisedimeve
Koreja e Jugut e ka ndaluar propagandën me qendra zëri gjatë vijës kufitare me Korenë e Veriut, para takimit të nivelt të lartë që do të zhvillohet këtë javë. Jugu ka altoparlantë me mijëra në ...