Etiketa: is_tag

Anëtari i Asamblesë së LVV-së së Albin Kurtit kapet me 11 mijë doza ekstazi në Tiranë
Drejtoria e Policisë në Tiranë ka bërë të ditur se pas një aksioni policor të koduar “Punisher 2” që shpërndanin ekstazi ka arrestuar pesë persona, dy prej tyre shtetas të Kosovës. Dy shtetasit...
Detaje të reja rreth aksidentit tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur
Një autobus me targa të Kosovës, i cili po udhëtonte drejt Frankfurtit nga Prishtina, ka pësuar aksident të rëndë duke dal jashtë rrugës afër Slavonski Brod.  Autoritet kroate kanë konfirmuar s...
Tragjedi shqiptare në Kroaci, autobusi me 67 pasagjerë nga Kosova del nga rruga, 10 viktima e mbi 45 të plagosur!
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e ditës së sotme ku një autobus me targa kosovare ka mbetur i aksidentuar në Kroaci. Për pasojë 10 persona nuk kanë mundur t’i mbijetojnë plagëve të marra ...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e ditës së premte të datës 7 korrik 2017. Fatmirja...
MARRJA KËRKËND S’E KA MBYTË
Nga: Rexhep Shahu/ Një gazetar i Kosovës, sado dijetar të jetë, nuk po them dinjitar- se është e vështirë me qenë dinjitar; që nuk ka jetuar asnjë orë pa pronë private në Kosovë ai dhe familja ...
Personi që sulmoi me sëpatë 9 persona në Dusseldorf të Gjermanisë, është kosovar, sipas medias gjermane
Zbulohet identiteti i kosovarit që sulmoi me sëpatë 9 persona në stacionin e trenit në Dusseldorf të Gjermanisë. Mediat gjermane thonë se personi që kreu sulmin në stacionin e trenit në Gjermani, ...