Etiketa: is_tag

2022 do jetë vit i vështirë për ata/ Kreu i SPAK lajmëron intensitet të hetimeve për korrupsion
“2022 do jetë vit i vështirë”, kështu është shprehur për mediat këtë të mërkurë kreu i SPAK, Agim Kraja, duke theksuar se do të ketë intensitet të hetimeve për korrupsion.  “2022 do të jetë i...
Kreu i SPAK, Kraja: ‘Viti 2022, hetime për të mëdhenjtë; kemi çështje të hapura!’.
Për kreun e Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, Arben Kraja, deri në këto momente nuk ka elementë që e lidhin daljen e të dhënave personale të shqiptarëve me kompetenca e SPAK. ...
U raportua se iu grabit vila në Lalëz/ Flet Arben Kraja: ‘Lajm i sajuar. Duan të godasin SPAK’. ’
Qysh ne mengjesin e pare, disa portale dhe media sociale kane perhapur me shpejtesi lajmin se 'ne Gjirin e Lalzit', jane grabitur disa banesa dhe mes tyre edhe banesa e kreut te SPAK, Arben Kraja....
Kim-prokurorëve: Dyfishoni përpjekjet në luftën kundër korrupsionit! Kraja: Arrestimi i Tushes, vetëm fillimi
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka dërguar një mesazh të fortë prokurorëve, që të dyfishojnë luftën kundër korrupsionit. Për këtë, ajo solli në vëmendje urdhjen e presidentit Biden që paralajmër...
Mbi 1.000 persona në fokusin e SPAK për korrupsion. Prokurori Kraja raporton në Komision. 62 kërkesa për sekuestrim pasurie
Shefi i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, është duke raportuar në Komisionin e Ligjeve për punën e institucionit që ai drejton, shkruan neësbomb.al. Kraja ka thënë se janë përgjuar mbi 1.000 perso...
Tymnaja mbi ‘papastërtinë’ e SPAK/ Përgjigjet KLP: ‘Janë njerëzit më të kontrolluar dhe të testuar në vend’.
Pas lajmeve dhe komenteve të përhapura ditët e fundit mbi ‘pastërtinë e SPAK’ kanë lënë hije dyshimi mbi strukturën më të re dhe më të garantuar të luftës kundër krimit. Këshilli i Lartë i Prokuro...