Etiketa: kraja

Kreu i SPAK, Kraja: Që në kohën time, ‘krimi i organizuar ka ardhur duke u konsoliduar!’.
Në një intervistë ekskluzive për DW, Arben Kraja, kreu i SPAK thotë se institucioni që ai drejton, heton i pavarur e nuk ndikohet nga presionet e politikës dhe tregon hartën e shpërndarjes së krim...
Dy të penduar të drejtësisë zbërthejnë vrasjet nga 8 grupe kriminale në një dekadë!
Ngjarjet me të rënda kriminale të një dekade nga vitit 2011 deri në vitin 2022, nga 18 dosje janë bashkuar në një dosje të vetme! SPAK ka goditur 8 grupe të rrezikshme të strukturave kriminale, të...
Paralajmërimi i Krajës për ‘të fortët’: Do t’i shkojmë deri në fund, ka apo jo mbështetje!
Kreu i SPAK, Arben Kraja i ka dhënë një paralajmërim të gjithë personave të kërkuar nga SPAK që dyshohet se janë të përfshirë në krimin e organizuar. “Janë disa në masë sigurimi, sepse kanë qen...
Rama i drejtohet Krajës: Çfarë kërkon nga unë sot kur ke një gjykatëse me 462 mijë euro të pajustifikuara në listë?
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka adresuar sërish një denoncim kreut të SPAK-ut, Arben Kraja.  Ky i fundit deklaronte se hetimet nuk bëhen “me deklarata politike por me kallëzime penale”. ...
Policia dhe SPAK, kush po çedon me krimin? Nano takim urgjent me Krajën
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, po zhvillon një takim me kreun e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja. Burime nga policia pohojnë se takimi ka në...
2022 do jetë vit i vështirë për ata/ Kreu i SPAK lajmëron intensitet të hetimeve për korrupsion
“2022 do jetë vit i vështirë”, kështu është shprehur për mediat këtë të mërkurë kreu i SPAK, Agim Kraja, duke theksuar se do të ketë intensitet të hetimeve për korrupsion.  “2022 do të jetë i...
Kreu i SPAK, Kraja: ‘Viti 2022, hetime për të mëdhenjtë; kemi çështje të hapura!’.
Për kreun e Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, Arben Kraja, deri në këto momente nuk ka elementë që e lidhin daljen e të dhënave personale të shqiptarëve me kompetenca e SPAK. ...
U raportua se iu grabit vila në Lalëz/ Flet Arben Kraja: ‘Lajm i sajuar. Duan të godasin SPAK’. ’
Qysh ne mengjesin e pare, disa portale dhe media sociale kane perhapur me shpejtesi lajmin se 'ne Gjirin e Lalzit', jane grabitur disa banesa dhe mes tyre edhe banesa e kreut te SPAK, Arben Kraja....
Kim-prokurorëve: Dyfishoni përpjekjet në luftën kundër korrupsionit! Kraja: Arrestimi i Tushes, vetëm fillimi
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka dërguar një mesazh të fortë prokurorëve, që të dyfishojnë luftën kundër korrupsionit. Për këtë, ajo solli në vëmendje urdhjen e presidentit Biden që paralajmër...
Mbi 1.000 persona në fokusin e SPAK për korrupsion. Prokurori Kraja raporton në Komision. 62 kërkesa për sekuestrim pasurie
Shefi i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, është duke raportuar në Komisionin e Ligjeve për punën e institucionit që ai drejton, shkruan neësbomb.al. Kraja ka thënë se janë përgjuar mbi 1.000 perso...
Faqja 1 prej 212