Etiketa: is_tag

Sot në mëngjes Kretën e goditi tërmet i fortë. Humb jetën një qytetar grek dhe një shqiptar ndodhet në rrezik për jetën.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës, në Greqi, paraditen e sotme, rreth orës 09:17. Mësohet se tërmeti me magnitudë 5.8 i shkallës Rihter është regjistruar në thellësi vetëm 10 km...
Skafi me 6.2 ton drogë! E mbani mend që u kap afër Kretës? 70 mil euro për terrorizmin.
Nga: Robert Goro/ Droga që u kap para disa ditësh në afërsi të ishullit të Kretës, dyshohet se mund të destinohej për të financuar terrorizmin. Anija rimorkiator me 6,2 tonë kanabis u ndalua...
FUNNY: Ditëziu hedh valle…
Nga Dr. Sali Berisha/FB “Diteziu hedh valle dhe pi uzo ne buzuqe ne Krete, per te mbuluar deshtimin e plote te radhes, ne takimin disa ditor me homologun e tij grek, ne te cilin çdo gje mbeti s...
Tërmet 4.3 në Kretë, Greqi. Nuk ka lajm për dëme.
Sot në mëngjes, një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter i ka goditur brigjet e ishullit grek të Kretës. Epiqendra ishte në 48 kilometra thellësi në det, tre kilometra në jug të Rethymno,...
Tërmet me 5.4 ballë godet Kretën.
Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka goditur ishullin e Kretës në Greqi; por nuk ka raportime nga autoritetet për  të lënduar ose për dëme serioze. Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmet...