Etiketa: is_tag

Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit, ‘Krimet e Rënda’ shpall moskompetencë!
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shpallur moskompetencën për hetimin e akuzave të ngritura nga Presidenti Meta në drejtim të kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. A2 ka m...
Vetting/ Shkarkohet nga detyra prokurori i Krimeve të Rënda
Është shkarkuar nga detyra Përparim Kulluri, prokuror i Krimeve të Rënda. Vendimi është marrë sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga L...
Vjeshta e SPAK pret 200 persona me ‘krime të rënda’/ Kryetari i Gjykatës
Nga: Anila Hoxha Fati i kujtdo që aktualisht po gjykohet, apo është nën hetim për krim të organizuar dhe për korrupsion nga Krimet e Rënda do varet nga Spak dhe nga GJKKO. Gjithsej llogarite...
Toyota Yaris/ Lulzim Basha, pas një orë e gjysmë në Krimet e Rënda, thotë se ‘dha informacion më shumë’.
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku dëshmoi për 1 orë e 30 minuta, tha se iu ka dorëzuar më shumë prova prokurorëve belgë, nga ato që kanë dalë në publik në...
Prokuroria e Krimeve të Rënda po heton 74 persona ‘mbi ndikimin në rezultatin e zgjedhjeve në 2017’
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas publikimit të përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild” ku përfshihen në biseda disa përfaqësues të PS dhe Astrit Avdylaj. Prokuroria po heton p...
Vijon rebelimi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.
Kreu i Drejtorisë së Inspektimit në Prokurori, Sokol Stojani, ka dhënë dorëheqjen nga detyrë, duke mos pranuar të hetojë 10 kolegët e tij, pas urdhërit të Arta Markut. Një ditë më parë, kryepro...
Shkarkohet prokurori i ‘peshqve të mëdhenj’. Hetimi hyn në ujëra të turbullta.
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka larguar nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj. Vendimi i beftë është marrë këtë të mërkurë dhe në vend të Ha...