Etiketa: is_tag

Moska paralajmëron frikshëm: ‘Kriza energjetike në Europë do të përkeqësohet!’
“Kriza energjetike në Europë do të vijojë të përkeqësohet”. Ky ishte paralajmërimi i frikshëm i zëvendëskryeministrit Alexander Novak gjatë një interviste për Interfax. “Janë duke...
riza energjetike në Kosovë/ Rama: Do t’i ndihmojmë që familjeve mos i mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit!
Shqipëria do të ndihmojë Kosovë me furnizim me energji elektrike në mënyrë që qytetarëve mos tju mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama...
Shpallet emergjenca energjetike, Rama: Kulmi i krizës në mesin e vitit tjetër, pas saj çmimet nuk do rikthehen aty ku ishin
Duke u ndalur tek prodhimi i energjisë ne vend, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk prodhon mjaftueshëm energjinë që i duhet dhe se detyrohet që ta importojë në kohë thatësire, me çmim më t...