Etiketa: is_tag

HAP PAS HAPI ME KRIZEN POLITIKE/Deformohet e vërteta e takimit Rama-Basha. Reagon Presidenti.
Presidenti i  Republikës ka reaguar pas lajmeve në media në lidhje me takimin e mundshëm mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Në një njoftim për mediat, Presidenti...
Kriza politike/ Ndërkombëtarët nisin takime me numrin Dy dhe Tre të shtetit
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Gramoz Ruçi, kryetari i Grupit parlamentar të PS dhe Taulant Balla, nënkryetar i Grupit, ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, tek kryeparlamentari Ilir Meta dhe ...
Orë pas ore me krizën: Të gjithë ministrat mblidhen në sallën e qeverisë
Sapo kryeministri Edi Rama është kthyer nga një veprimtari inauguruese në Tiranë, ka thërritur  në zyrë të gjithë anëtarët e kabinetit qeveritar. Vëzhguesit nuk dyshojnë se mbledhja urgjente bë...