Etiketa: is_tag

Krujë: Rrajat kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë.
Menjëherë pas publikimit të akt ekspertimit mjeko  – ligjor sa i takon gjendjes shëndetësore se Bilbil dhe Jashar Majës, ku një mjek ekspert i Institutit të Mjekësisë Ligjore kishte përcaktuar se ...
Shpërthimi me tritol në Krujë, shënjestër një dyqan me materiale ndërtimi.
Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mesnatën e së mërkurës në një lagje të Krujës. Sipas informacioneve mësohet se objektiv i këtij sulmi ka qenë dyqani me material ndërtimi në pronësi të...
Dhuna barbare në Krujë për guroren, vihen në pranga 4 pjesëtarë të grupit Rraja; shpallen në kërkim 3 të tjerë
Dy vëllezërit Bilbil Maja dhe Jashar Maja janë dhunuar barbarisht nga disa anëtarë të fisit Rraja për shkak se u ankuan se gurorja në pronësi të kushëririt të deputetit të PS, Rrahman Rraja po u dëm...
Skenë tronditëse/ “Vrite, vrite, u ankuan në Polici për guroren”! Rrajat e Krujës bënë për spital dy vëllezërit.
Dalin pamjet shokuese të dhunës barbare nga fisi Rraja ndaj dy vellëzerve në Fushë Krujë. Bilbil Maja dhe Jashar Maja (vëllezër) janë goditur me sende të forta nga Xhelal Rraja dhe Përparim Rra...
Gentian Bejta i shpëton për herë të tretë atentatit, por i vrasin kunatin dhe i plagosin 2 djemtë të mitur!
Gentian Bejtja, një eksponent i njohur i botës së krimit, i ka shpëtuar për herë të tretë një atentati të kryer në drejtim të tij, pak pas mesnatës së datës 4 korrik, në banesën e tij në fshatin L...
Krujë/ Dajë e nip qëllohen me armë në oborrin e banesës, humb jetën njëri prej tyre
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës në fshatin Larushk të Krujës, ku në oborrin e banesës së një shtetasi, u qëlluan me armë zjarri, dajë e nip, 46 dhe ...
Pse u thërrit në SPAK kryetari i Krujës, Artur Bushi?
Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi është paraqitur paraditen sotme në ambientet e Prokurorisë së Posaçme (SPAK). Bushi u pyet nga Prokurorët e SPAK për gati 1 orë e 45 minuta. Pas daljen nga godi...
Dënohet me 3 vite burg ish gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha!
Ish gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha është dënuar përfundimisht me 3 vite burg, nga të cilat do të kryej 2 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar. Vendimi për dënimin e saj është konfirmuar so...
Eshtrat e gjetura në Fushë-Kuqe të Kurbinit, dyshohet se i përkasin Mariglenit Gjonit, 16-vjeç, i zhdukur në vitin 2015
Mbetjet kockor e të gjetura pasditen e së dielës në Fushë-Kuqe të Kurbinit janë dërguar për ekzaminim në institutin e mjekësisë ligjore në Tiranë. Ekspertet e policisë kanë kryer të gjitha veprime...
Mbi 600 të helmuar në Krujë! Nis furnizimi me ujë, por jo për ta pirë e gatim! ISHP: Uji ka bakterin Enterokokus!
Pas katër ditësh, Instituti i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në ujë është gjetur bakteri " Enterokokus" që ka shkaktuar mbi 600 të helmuar. Ky bakter është gjetur në vetëm një depo uji, kjo s...