Etiketa: kuvend

Kuvend/ Nis seanca maratonë e Projekt- Buxhetit 2022.
Ka nisur sot, të hënën e 15 nëntorit, seanca maratonë për shqyrtimin e projektligjit “Për buxhetin e vitit 2022”, në Kuvendin e Shqipërisë. Në rendin e ditës, janë gjithashtu, projektligji “Për...
Negociatat sekrete/ Si lobuan bosët e qumështit për të hequr taksën për qumështin pluhur! Komisioni i Ekonomisë fshehu konsultat në 4 nëntor, indiciet për një mashtrim të madh
  Nga: Adriatik Doçi/ Paraditen e 2 nëntorit 2021, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, u paraqit në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë për të prezantuar parashikimet...
A do paguajnë qytetarët taksë 4 euro për Rrugën e Arbrit?
Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi pyeti ministren e Financave Delina Ibrahimajn, nëse qytetarët do të paguajnë taksë për të kaluar në rrugën e Arbrit. gjatë mbledhjes së Komisionit të...
Kuvend/ Seanca e së enjtes, dalin shifrat! Opozita foli 2 orë më shumë se mazhoranca
KOMENT Në fillim të këtij sesioni parlamentar u bë një debat i madh për atë që opozita e quante si tentativë të mazhorancës për t'i mbyllur gojën në Kuvend, kur kërkohet që komisionet parlament...
‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2’. Rama zbulon projektin e Shqipërisë: ‘Vitin tjetër do t’i çoj në univers!’
  Kryeministri Edi Rama deklaroi se brenda vitit tjetër Shqipëria do të dërgojë dy satelitë në orbitë. Ndonëse se në Kuvend pati të qeshura nga radhët e opozitës, Rama tha se një gjë e till...
“Ta harroni komisionin Becchetti!”/ Edi Rama për çështjen e shumëpërfolur: “Ai është i kërkuar nga drejtësia shqiptare, ju bëheni aleat me të”.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbajtur fjalën në Parlament, ku ka folur edhe për çështjen e Becchehtit."Në muajin prill 2021 opinioni publik u njoh me rastin Beccehti. Tani mund të ma tregoni...
Kuvend/ Rama i përgjigjet Bashës: “Je në pikë të hallit, e dimë por mos imito e klith si ai i foltores!’
Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një përgjigje ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, pas përplasjeve të këtij të fundit me deputetin socialist, Eduard Shalsi, teksa e cilësoi...
Kuvend/ Mazhoranca nuk do të votojë komisionin ‘Bechetti’, bie ndesh me interesat kombëtare.
Partia Socialiste duket se ka arritur në një vendim sa i përket kërkesës së Partisë Demokratike për ngritjen e 3 komisioneve hetimore. Burime  nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PS bëjnë me d...
Rama në Kuvend: Jetojmë në treg global, me qëndrimin ndaj çmimeve ju dukeni si mbeturina të Partisë së Punës
Për Kryeministrin Rama qëndrimi i opozitës për çështjen e rritjes së çmimeve në vend i bën ata të duken si mbeturina të sistemit komunist. "Keni 8 vite që përsëritni të njëjtën gjë, duke marrë ...
Zhvillime në Kryesinë e Kuvendit: Mbledhjet e Komisioneve do të zhvillohen me prezencë fizike, sipas kërkesës së opozitës.
Kryesia e Kuvendit ka vendosur që mbledhjet e Komisioneve Parlamentare do të zhvillohen me prezencë fizike të deputetëve.  Në projektvendim thuhet se kushti që duhet të plotësojnë deputetët ësh...
Faqja 4 prej 16« E para...23456...10...E fundit »