Etiketa: kuvend

“Po me Kievin ç’pate?”/ Rama replikon me Tabakun: ‘I kemi ndarë punët, ju me domatet, ne të shkretët ku na kërkon detyra!’
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deputeten demokrate, Jorida Tabaku, dhe kolegët e tjerë të opozitës, teksa ka folur për krizën e çmimeve.  Nga foltorja e Kuvendit, Rama iu kthye akuzave të Tab...
Kuvend/ Rama i përgjigjet Tabakut: Nuk po i paguajmë asnjë qindarkë Bechettit!
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së PD, Jorida Tabaku duke i thënë se nuk po paguhet asnjë qindarkë për Bechettin në këto momente dhe po vijon ballafaqimi. Ndër të tjera sqaron s...
Rama: Çmimi i naftës, vërtet i lartë; por po mbajmë inflacion të ulët duke rimbursuar energjinë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipëria është vendi me inflacionin më të ulët në rajon dhe arsyeja kryesore për këtë, sipas tij, është se Qeveria e r...
Rama: Në shkurt nis puna për Urën e Bunës! Në 2 korrik hapet aksi Kardhiq-Delvinë dhe me 9 korrik ByPass i Vlorës
Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendi tha se në shkurt do të nisin punimet për ndërtimin e Urës së Bunës. Në datën 2 korrik tha kreu i qeverisë do të hapet përfundimisht aksi Kardhiq-Delvin...
Kuvend/ Rrëzohet Komisioni për Investimet Strategjike. Balla – opozitës: Po falsifikoni dokumentet
Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Kuvendi tha se PD po bën përpjekje për falsifikim sa i takon kërkesës së tyre për të kërkuar mocion për komisionin hetimor për investimet stra...
Kuvendi rrëzon kërkesën e opozitës për mocion me debat me Ramën
Sot në orën 10:00 nisi seanca plenare në Kuvend. Seanca plenare nisi me shqyrtimin e mocionit për debat të kërkuar nga opozita për kryeministrin Edi Rama, pas intervistës së tij në Bruksel ku t...
PS në zi/ Ndahet nga jeta ish-deputetja Edlira Haxhiymeri
Ndahet nga jeta ish-deputetja e PS dhe pedagogia Edlira Haxhiymeri. Lajmi është bërë me dije nga familjarët. Haxhiymeri vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh dhe nuk mundi të fitojë bete...
Plas sherri mes deputetëve demokratë në Kuvend, grinden për vilën 760 milionëshe.
  Një përplasje ka ndodhur në Kuvend ndërmjet deputetëve të Partisë Demokratike Gazment Bardhi dhe Tritash Shehut e Edmond Spahos. Në Kuvend shihet kur në karrigen që është ulur Gazment...
Butrinti me koncesion? Rama për PD: Ju i gjetët pronën teatrit antik! Budallallëku në kopenë tuaj, sëmundje ngjitëse
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar budallallëk qëndrimin e Partisë Demokratike për çështjen e Butrintit. “Sot e gjithë ditën ka një pretendent fizik, subjekt fizik për Butrintin si pronë famil...
Kuvend/ Rama-PD-së: Nga ju dëgjoj të njëjtat argumente denbabaden! Keni një fytyrë edhe pse të përçarë
Gjatë fjalës së tij në parlament kryeministri Edi Rama tha se demokratët edhe pse janë prej kohësh të përçarë përdorin të njëjtat argumente dhe fjalë, duke mos dalluar aspak nga njeri-tjetri. “...
Faqja 1 prej 1512345...10...E fundit »