Etiketa: llalla

Gjykata e Apelit rrëzon Llallën, lë në fuqi vendimin e dënimit me burg
Gjykata e Posaçme e Apelit nuk e ka pranuar kërkesën e ish-kryeprokurorit shqiptar, Adriatik Llalla, për pezullimin e dënimit të tij me burg në masën dy vjet arrest. Vendimi u dha nga gjyqtarja...
Llalla, nga arratia, apelon dënimin me 2 vite burg
Ish-kryeprokurori i Shqipërisë, Adriatik Llalla, ka apeluar të hënën e 18 tetorit vendimin e Shkallës së Parë për pezullimin e dënimit me dy vite burg. Përmes avokatit të tij mbrojtës, Sokol Ha...
Gjykata rrëzon kërkesën e Llallës për pezullimin e dënimit me 2 vite burg
Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla për pezullimin e dënimit me 2 vite burg. Me anë të avokatit të tij, Llalla, i cili ndodhet në arr...
Nëse nuk kapet për 5 vjet, Llalla del “i pastër”
Nga Ana Gjoka “Nëse vendimi nuk ekzekutohet brenda 5 viteve, ai shuhet”. Kreu i Shoqatës së Avokatëve Penalistë të Shqipërisë, Saimir Vishaj, ka shpjeguar për Albanian Post dinamik...
Policia zbarkon në shtëpinë e Adriatik Llallës, por del duar bosh
Pas urdhrit të SPAK për të kontrolluar shtëpinë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, policia e Tiranës ka zbarkuar në banesën e tij. Pas kontrollit të policisë në shtëpi, i cili mësohet se ka ...
Yuri Kim reagon pas vendimit për Lallën: Më vjen mirë të shikoj që vihet drejtësia ndaj zyrtarëve të korruptuar
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar mbi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të dërguar pas hekurave për 2 vite ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe për t’i sekuestruar pasuritë....
Kryeprokurori Adriatik Llalla ëhtë larguar nga Shqipëria, shpallet në kërkim kombëtar.
Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka bërë me dije se ish kryeprokurori Adriatik Llalla është shpallur në kërkim kombëtar. Ndër të tjera zbuloi se është larguar nga Shqipëria më 9 shtator me d...
2 vite burg për Adriatik Llallën, dhe konfiskim i pronave! Ish-kryeprokurori, zyrtari më i lartë që përfundon në qeli
Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të mbyllet në burg. Vendimi përfundimtar, i formës së prerë dhe i zbatueshëm, është marrë sot nga Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Krimit dhe Korr...
Bledi Mane: Klodjana Llalla, si u bë miku yt? Për Tikun po pyes, ish-kryeprokurorin
Pa apo me dashje edhe ti u bëre një barrierë e vogël në pengimin e reformës në drejtësi por gjithsesi nuk i prishe punë as vettingut dhe as yryshit popullor kundër mëkatarëve të drejtësisë. Shkruan...
Sekuestrohet prona e Ardriatik Llallës, ish prokuror i Përgjithshëm
Nga Radio: DW/ Për herë të parë në historinë 27 vjeҫare, post-komuniste të Shqipërisë një ish- kryeprokurori të Përgjithshëm, organi i akuzës i sekuestron pronat. Ish kreu i akuzës po hetohet pë...
Faqja 1 prej 41234