Etiketa: is_tag

Ilir Meta përdor fjalën ‘i infiltruaar’ kundër Bashës- një fjalor i vjetër i Sigurimit të Shtetit që Meta e njeh nga brenda.
Ilir Meta ka vijuar me akuzat për Lulzim Bashën duke e cilësuar si të shitur dhe i infiltruar që ndante fitimet me mafien dhe ishte infiltruar për të bërë opozitë fasadë. “Ka rënë prej kohësh  ...
Basha përgjigjet ashpër Berishës: ‘Sharlatan që ecën në politikë me gënjeshtra! Partia Demokratike po tejkalon të shkuarën
Kreu i PD, Lulzim Basha foli mjaft ashpër ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, për akuzat qe ky i fundit i ka bere për përvetësim bashkë me kryeministrin Rama të 800 mijë metër katror tokë në Port...
‘Po vjen Basha!’ Në Dibër e presin dhe e shoqërojnë, si Berishën, me makina.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka udhëtuar drejt Dibrës në kuadër të aksionit politik të miratuar më 18 dhjetor nga Kuvendi Kombëtar.  Pas mbledhjes së Kës...
Kuvendi Kombëtar i PD/ Basha paralajmëron përjashtimin e Berishës
Me sloganin 'zgjedhim të ardhmen', një numër i lartë demokratësh janë mbledhur para Pallatit të Kongreseve, ndërsa kanë nisur punimet punimet e Kuvendit Kombëtar të PD-së. Pjesëmarrja është masive...
Sot pasdite babai i Lulzim Bashës u nda nga jeta
Ditë zie për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha! Babai i kryedemokratit Xhelal Basha është ndarë nga jeta pas një beteje me një sëmundje të rëndë. Prej muajsh ai ishte i shtruar në spital, ndërkohë q...
‘Llogari e dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e tij
Rrjeti Social Twitter ka kufizuar veprimtarinë e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në llogarinë e tij duke paralajmëruar ndjekësit se ajo është një ‘llogari (account)e dyshimtë’. Nuk...
Valteri befason me deklaratën e tij: Ja sa para i ka shitur Basha vendet në listat e sigurta
Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka zbuluar arsyen pse iu bashkua Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 Prillit. Valteri tregon që vendosi për t’iu bashkuar PS-së si një sfidë dhe për të p...
“Pa Edi Ramën, Shqipëria nuk ka asnjë shpresë të ndryshojë”/ Kryeministri tallet me gafën e Bashës
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale, duke ju referuar një deklarate të kreut të PD-së Lulzim Basha, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, i cili thotë se pa Edi Ramën ...
Gafat dhe lapsuset e Bashës bëhen ‘hite’; reagon Rama: ‘Je njish, zemër!’
Sot, teksa Basha ka folur për lapsuset dhe për gafat e vazhdueshme qe ka bere deri tani, ka bërë sërish një tjetër gafë  duke thënë ‘lapse’ në vend të ‘lapsuseve’. Kryetari i Partisë Demokratik...
Çfarë po aludon Basha i PD kur thotë se nuk do të ketë më ‘opozitë që ulëret’? E kaa me Berishën apo me Metën, apo me të dy bashkë?
“Opozita nuk është për të bërtitur. Ka ikur koha e opozitave që bërtisnin’, tha Lulzim Basha në një intervistë Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, la të kuptojë shumëçka në një intervistë lidhur me...