Etiketa: is_tag

Ish kryeministri Malaizian, Najib Razak, arrestohet mes akuzave për korrupsion.
 Ish kryeministri i Malajzisë, Najib Razak është arrestuar të Martën, thanë për Reuters tre burime familjare më çështjen. Ai u arrestua mes hetimeve se si disa miliona dollarë humbën në nga fondet...
Ish kryeministrit të Malajzisë, Najib Razak, i ndalohet largimi jashtë vendit.
( Najib Razak dhe gruaja e tij,  Rosmah Mansor kishin planifikuar të shkonin për pushime jashtë vendit ditën e shtune)/ Ish kryeministri Malajzian është ndaluar të largohet nga vendi, sipas zyr...
Në Malajzi kthehet në krye të vendit 92 vjeçari Mahathir Mohamad
Ishte kryeministër i vendit pas viteve ’90, herë i akuzuar si autokrat e diktator; dhe herë i admiruar nga malezhët për reformat shumë përparuese të vendit..., Mahathir Mohamad fiton zgjedhjet par...
Pedagogu shqiptar i arrestuar në Malajzi ka rekrutuar 20 shqiptarë për ISIS. VIDEO
Pedagogu me origjinë shqiptare i teologjisë, i arrestuar në Malajzi për akte terroriste në bashkëpunim me ISIS, ka rekrutuar 20 shqiptarë si ushtarë të ISIS. Këtë raporton ABC News. Klodian Zai...
Një ‘profesor’ shqiptar arrestohet në Malajzi në akuzën “terrorizëm, i lidhur me ISIS”.VIDEO
Prej ditësh po thuhet se një profesor shqiptar është arrestuar në Malajzi nën akuzën për terrorizëm në lidhje me ISIS. Policia shqiptare ka reaguar duke thënë se Klodian Zaimaj është një shqiptar,...
Vëllai i liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-nam, ‘vritet’ në Malajzi.
Gjysmë- vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, i quajtur Kim Jong-nam, është vrarë me helmim në kryeqytetin e Malajzisë, Kuala Lumpur, sipas raportimeve. Policia Malajziane thanë se ...