Etiketa: is_tag

Mali i Zi zgjedh “Europën”, Milatoviç gati të përmbysë Gjukanoviç në raundin e dytë
Gazetarja e ABC News, Linda Karadaku në një lidhje të drejtëpërdrejtë nga Podgorica ka bërë me dije se pas raundit të parë ka nisur ajo që pritej, koalicionet. Karadaku bën me dije se Andrija M...
Gjukanoviç shpërndan Parlamentin, Mali i Zi në zgjedhje të parakohshme, por pa datë
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlament...
Tronditet Mali i Zi: Brenda ditës shpërthimi në gjykatë dhe të shtëna me armë në Tuz
Një person humbi jetën e 5 të tjerë mbetën të plagosur nga një shpërthim përpara një gjykate në Podgoricë, njëri prej të lënduarve është në gjendje të rëndë. Një 39-vjeçar me inicialet M.B. men...
Në Qershor, ‘Open Ballkan’ mbahet në Podgoricë. Rama: Nisma ka rijetësuar Procesin e Berlinit
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën me homolohun malazez, Dritan Abazoviç theksoi se samiti i radhës të Ballkanit të Hapur do të mbahet në Mal të Zi. Kryeministri iu përgjigj edhe kritikav...
Dritan Abazoviç: Me Tiranën dërguam mesazhin e bashkëpunimit. Shohim nga e ardhmja!
Sot me mbledhjen e dy qeverive dërguam mesazhin e bashkëpunimit, e përkushtimit drejt të ardhmes. Kështu u shpreh kryeministri i Mali të Zi, Dritan Abazoviç në përfundim të mbledhjes së dy qeveriv...
Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë sesa fqinj, kemi afrimitet vëllazëror: Edi Rama
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Podgorica se Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë se dy vende fqinje, ndaj dhe bashkëpunimi mes dy vendeve duhet të rritetet akoma. Rama mes të tjerash tha s...
Shqipëri – Mali i Zi, në Podgoricë, mes dy qeverive, nënshkruhen 11 marrëveshje bashkëpunimi
Në kuadër të mbledhjes së dytë të përbashkët midis qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi u nënshkruan disa marrëveshje bashkëpunimi, mes të cilave Deklarata e Përbashkët...
Zgjedhjet vendore në Malin e Zi, fitojnë forcat pro-ruse dhe pro-serbe
Forcat politike pro-ruse dhe pro-serbe rezultojnë fituese të zgjedhjeve vendore në 14 komuna në malin e zi, sipas rezultateve paraprake. Edhe pse koalicioni i mbledhur rreth Partisë Demokratik...
Mbi 2 miliardë tonë cigare kontrabandë, arrestohet drejtori i Doganës në Malin e Zi
Drejtori i Administratës së të Ardhurave dhe Doganës në Mal të Zi, Rade Millosheviç, është arrestuar më 1 tetor me urdhrin e Zyrës së Prokurorit të Posaçëm të Shtetit. Ai dyshohet se ka marrë pjes...
Dështon plani i Gjukanoviç për zgjedhje te reja në Malin e Zi, Kuvendi refuzon të shpërndahet
Dështon plani i presidentit malazez Milo Gjukanoviç për të çuar vendin në zgjedhje të parakohshme këtë vjeshtë. Kërkesa e tij për shpërndarjen e Kuvendit është hequr nga rendi i ditës në seancën e...