Etiketa: is_tag

Mali i Zi do të votojë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës
Kryetarja e delegacionit të Malit te Zi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Maja Vukiçeviç, ka njoftuar se do të votojë kundër pranimit të Kosovës në organizatën e rëndësishme për t...
Dhunimi i 3 shqiptarëve në Mal të Zi/ Policia kallëzon penalisht 6 agresorët, sekuestrohen armë dhe fishekë
Policia e HerzegNovit ka ngritur kallëzim penal kundër 6 personave, të cilët dhunuan dhe goditen fizikisht tre shqiptarë, ngjarje kjo e cila ndodhi pak dite më parë. Kallëzimi është bërë për ve...
Rama mbërrin në Podgoricë/ Abazoviç: Qëllimi është të investojmë në deeskalimin e situatës në rajon
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pasditen e sotme është takuar me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazovic në kuadër të turit ballkanik dy ditor.  Pas takimit ata kanë dalë në konferencë pë...
Presidenti Milatoviç: Mali i Zi më mirë të jetë pjesë e Ballkanit të Hapur se e Ballkanit të mbyllur
Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milantoviç ka konfirmuar qasjen e tij pozitive ndaj Ballkanit të Hapur, duke u shprehur se më mirë që shteti i vogël ballkanik të jetë pjesë e këtij bashkëpunimi ra...
Dritan Abazoviç: Ballkani i Hapur do ndihmonte në zgjidhjen e fuqisë punëtore
Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se vendi nuk rrezikon falimentimin dhe se aktualisht, në thesarin e shtetit janë 270 milionë euro. Abazoviç tha se nisma e Ballkan...
Abazoviç i kërkon presidentit të ri: Anulo zgjedhjet e parakohshme!
Kryeministri në detyrë në Malin e Zi, Dritan Abazoviç gjatë një interviste për mediat vendase, i ka kërkuar presidentit të sapozgjedhur Jakov Milatoviç të anulojë vendimin për zgjedhjet e para...
Gjukanoviq e pranon humbjen, këto janë fjalët e tij të para në konferencë
Milo Gjukanoviq e ka uruar kundërshtarin e tij në zgjedhje presidenciale të Malit të Zi, Jakov Milatoviq i cili arriti t’i fitojë zgjedhjet. Pasi janë numëruar pjesa dërmuese e votave, Gjukanov...
Zgjedhjet presidenciale në Malin e Zi/ Milatoviç mposht bindshëm Gjukanoviç
Kandidati për president i Lëvizjes Evropa Tani, Jakov Milatoviq, fiton bindshëm raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Malin e Zi, sipas rezultateve preliminare. Sipas rezultateve prelim...
Mali i Zi zgjedh “Europën”, Milatoviç gati të përmbysë Gjukanoviç në raundin e dytë
Gazetarja e ABC News, Linda Karadaku në një lidhje të drejtëpërdrejtë nga Podgorica ka bërë me dije se pas raundit të parë ka nisur ajo që pritej, koalicionet. Karadaku bën me dije se Andrija M...
Gjukanoviç shpërndan Parlamentin, Mali i Zi në zgjedhje të parakohshme, por pa datë
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlament...