Etiketa: is_tag

ZORAN ZAEV ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA!
Kryeministri i Republikës dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thënë burime partiake për gazetën “Fokus”. Kjo do ...
Opozita e MV, sikur të marrë pushtetin/ Të këqijat që priten, duke nisur nga emri i Maqedonisë së Veriut
Nga Vitjon Nina/ AP Kreu i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, e ka bërë të qartë gjatë një interviste për televizionin maqedonas Sitel, se...
Pas Zaevit, e gjithë Qeveria në Maqedoninë e Veriut drejt dorë heqjes
Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev, në fakt do të thotë dorëheqje e gjithë Qeverisë. Sipas nenit 93 të Kushtetutës së Maqedonisë së Veriut, Zaev tani duhet me shkrim ta njoftojë kr...
Dorëheqja e paprecedent e Zoran Zaev
Mbrëmjen e 31 tetorit VMERO-DPMNE shpalli fillimisht fitoren në zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut. Socialdemokratët e LSDM, nuk komentuan rezultatet, por veç procesin. Ndërsa, kryetari i ...
Marrëveshja në Maqedoninë e Veriut/ 100 ditët e fundit- një kryeministër shqiptar
  Kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti zyrtarizuan marrëveshjen e arritur midis partive për formimin e koalicionit qeveritar. Mandatari Zaev theksoi se marrëves...
Deutsche Welle: Maqedonia e Veriut paralizohet nga COVID-19, shpërthen vala e re e virusit.
Maqedonia e Veriut është përfshirë nga një valë e re infektimi me virusin Corona. Shtimin e rasteve autoritetet e lidhin edhe me festimet e Bajramit dhjetë ditë më parë. Në Maqedoninë e Veriut ...
Presidenti i Maqedonisë ‘e veçoi’ Shqipërinë nga vendi i tij për negociatat. Rama: “Komplotin e kishim këtu brenda”.
Kryeministri Edi Rama nga Pusteci, ku prezantoi kandidatin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit tregoi edhe një bisedë, që ka zhvilluar me Presidentin e Maqedonisë së Veriut në lidhje me deklaratë...