Etiketa: is_tag

Pas 5 muajsh bllokime, mbahet komisioni i parë me prani fizike të deputetëve demokratë; mungon Alibeaj
Pas 5 muajsh bllokime të mbledhjeve është mbajtur sot me prani fizike të deputetëve, Komisioni për Çështjet Ligjore. Ky hap pozitiv erdhi pas marrëveshjes së arritur mes opozitës dhe maxhorancë...
Marrëveshja PS-Rithemelim për komisionet, Salianji: Na ul besueshmërinë dhe dëmton opozitën
Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji thotë se marrëveshja mes PS dhe PD për komisionet hetimore, ul besueshmërinë dhe dëmton opozitën. Duke folur pas mbledhjes së grupit të PD, Salianj...
Marrëveshja për 2 komisionet hetimore/ Rama: Brenda kornizës së Kushtetueses. PS tre hapa përpara
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes së arritur, ku Partia Socialiste është dakordësuar me “Rithemelimin” për ngritjen e dy komisione hetimore. Përmes një postimi në rrjetin social...
Pezullimi i marrëveshjes për emigrantët, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese intervistë për median italiane
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj ka dhënë një intervistë për median italiane “Corriere Della Serra” pas pezullimit të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Italisë për emigrantët. Ajo shpje...
Refugjatët në Shqipëri/ Rama për “Rete 4”: Për çfarë Guantanamo flasin?! Ne respektojmë dinjitetin e njerëzve
Kryeministri Edi Rama ishte I ftuar nbë Rete 4, në një lidhje live nga Parisi ku ndodhet për konfrerencen e donatoreve në ndihme të Gazës, duke iu përgjigjur interesit të mediave italiane për ...
Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë ndodh nëse nuk do të ratifikohet në parlamentet përkatës?
I dërguari i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, përsëri erdhi në Kosovë dhe po përsëri për të diskutuar për versionin e fundit të planti franko-gjerman (evropian). ...
Kosovë-Serbi, arrihetmarëveshja. SHBA: ‘Hap gjigand përpara’. Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja.
Sot perfaqesuesi i larte i BE, Borrel, njoftoi se mes Serbise e Kosoves eshte aritur marreveshja per targat Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë ...
Marrëveshja me Italinë njeh vitet e pensionit për çdo shqiptar
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka përshëndetur marrëveshjen teknike për pensionet ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë.  Sipas Xhaçkës, pas ratifikimit do të përf...
Lavrov thotë se Rusia është afër marrëveshjes me Ukrainën, zbulon disa detaje
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha të mërkurën se disa formulime për marrëveshjet me Ukrainën janë afër për t’u arritur, me status neutral për Kyivin, përcjell Gazeta Express.  Megji...
PD dhe LSI firmosin marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet
Zbardhen detaje nga marrëveshja për koalicionin për zgjedhjet e 25 prillit mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kjo marrëveshje përmban 13 pika, ku fokusi është nxjerrj...