Etiketa: is_tag

Vjedhje në Pallatin Buckingham. I përfshirë një ndihmës i Mbretëreshës Elizabeth
Ka patur një vjedhje në dem te Mbretëreshës Elizabeth. Shtypi anglez rindërton historinë e një shërbyesi që ka vjedhur sende mbretërore për t'i vendosur për shitje në internet Carlo Lanna Aj...
Mbretëresha Elizabeta para kombit: Historia do të kujtojë veprimet tuaja në krizën e virusit!
Në një fjalim të rrallë për kombin, Mbretëresha Elizabeta II ka ne plan të nxisë Britanikët të përballojnë sfidën e pandemisë së koronavirusit Në një fjalim të rrallë për kombin, Mbretëresha El...
Divorci i dytë mbretëror në një javë: djali i Princeshës Margaret ndahet
Një goditje tjetër e forte për Mbretëreshën Elizabeth e cila, pak ditë pas njoftimit për ndarjen e nipit të saj Peter Phillips nga gruaja e tij, sheh një çift tjetër që shpërthen Nga:Novella To...
Frikë për Mbretëreshën Elizabeth: Anulohet eventi për shkak të një përkeqësimi.
Mbretëresha Elizabeth u detyrua të anulojë një takim në minutën e fundit për shkak të një përkeqësimi, por burimet zbulojnë se nuk është asgjë serioze Carlo Lanna, korrespondent pranë Mbretëris...
Mbretëresha Elizabeth bekon nipin Harry dhe të Meghan në rrugën e largimit si ‘të vetmuar’.
LONDON (Reuters) – Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth u ka dhënë bekimin vullnetit të nipit të saj Princi Harry dhe gruas së tij, Meghan që tq vazhdojnë të ardhmen e tyre të pavarur. Mbretëresha e...
Mbretëresha dhe Princi Harry pritet të mbajnë bisedime ballë për ballë mbi të ardhmen e Sussexes.
Mbretëresha ka ftuar anëtarët e familjes mbretërore në Sandringham ditën e Hënë për bisedime ballë për ballë për të diskutuar rolin e ardhshëm të Dukës dhe Dukeshës së Sussex. Zyrtarët e Pallat...
Johnson mohon se ka gënjyer Mbretëreshën mbi pezullimin e Parlamentit.
Boris Johnson ka mohuar të ketë gënjyer Mbretëreshën mbi këshillën dhënë asaj mbi pezullimin pesë-javësh të Parlamentit. Kryeministri ka folur pas vendimit të gjykatës civile të Skocisë të ditë...
Qeveria do t’i kërkojë Mbretëreshës të shpërndajë Parlamentin.
Mbretëreshës së  Anglisë do t’i kërkohet nga qeveria që të shpërndajë Parlamentin vetëm pak ditë pasi anëtarët e Parlamentit të jenë kthyer në punë në Shtator- dhe vetëm pak javë para afatit të fu...
Trump, Mbretëresha dhe liderët botërorë përkujtojnë heronjtë e D-Day
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Mbretëresha Elizabeth II u bashkuan me 300 veteranë në bregun jugor të Anglisë ditën e Mërkurë për të përkujtuar 75 vjetorin e D-Day, një nga m...
Presidenti Trump takon Mbretëreshën në fillim të vizitës shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump kanë takuar Mbretëreshën në ditën e parë të vizitës shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar. Çifti shkoi në Pallatin...