Etiketa: is_tag

Meloni: Samiti i G7 do të sjellë rezultate konkrete për Ukrainën, Lindjen e Mesme, AI dhe migracionin
G7 ka publikuar një video të fjalimit hyrës së Giorgia Melonit, në të cilën ajo tha se besonte se dy ditët e ardhshme do të sillnin “rezultate konkrete dhe të matshme”. “G7 nuk është një kështj...
Meloni mund të jetë Kingmaker në BE; po Tirana ku është?
Frrok Çupi Sot është dita e dytë e zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, në 21 shtete. Partitë e djathta pritet të fitojnë shumicë. Në krye të grupimit të të djathtës pritet të jetë Giorgio M...
Partia e Melonit padit për shpifje autorin e emisionit “Report” në Rai3, i kërkojnë 50 mijë euro dëmshpërblim
Partia e kryeministres italiane Giorgia Meloni, “Fratelli d’Italia”, ka paditur për shpifje autorin e emisionit “Report” në Rai3, Giorgio Mottola, me një kërkesë për dëmshpërblim mbi 50 mijë euro....
“Shënjestra e mediave tona nuk është Rama,” Meloni: Marrëveshja të bëhet shembull për BE
Nga Shëngjini, ku po mbahet një konferencë e përbashkët për shtyp, kryeministrja Italiane është shprehur para mediave se shënjestra e sulmeve të mediave italiane, nuk është kryeministri Edi Rama, ...
Qendrat e emigrantëve në Shëngjin e Gjadër, Meloni: Gati në 1 gusht, kosto 334 milionë euro në vit
Kryeministrja italiane Giorgia Meloni bëri të ditur detaje nga menaxhimi i këtyre dy qendrave të pritjes së emigrantëve, gjithashtu dhe kostot që kushtojnë Italisë. "Meri Hospes është shoqëria ...
Na takonte edhe për traditën tonë/ Emigrantët, Rama krah Melonit: Ishim aty kur Italia kishte nevojë
Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipërisë i takonte që të ndihmonte Italinë lidhur me çështjen e emigrantëve, edhe për shkak të traditës së vendit tonë, mikpritjen. Në një konferencë të përbash...
“Faleminderit Ramës dhe shqiptarëve për mbështetjen”, Meloni nga Lezha: Shpresoj që marrëveshja të jetë shembull për BE-në
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe shqiptarët për mbështetjen e dhënë për ngritjen e qendrës pritëse për emigrantët në Lezhë. Në një konferencë për sht...
“Krenar për Shqipërinë që i duhet t’i shërbejë Italisë”, Rama: Nëse marrëveshja është gabim, do jetë një gabim i bërë me zemër
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë konferencës së përbashkët me kryeministren italiane, Giorgia Meloni se është krenar për Shqipërinë që i duhet t’i shërbejë Italisë. Ai e ka falenderuar ...
Mbërrin në Shqipëri Giorgia Meloni, niset me helikopter nga Rinasi drejt Gjadrit
Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka mbërritur në Shqipëri, sapo ka zbritur në aeroportin e Rinasit. Meloni është pritur në aeroport nga zv.kyeministrja Belinda Balluku. Sipas agjendës Me...
Inspekton qendrën pritëse për emigrantët/ Mediat e huaja, jehonë vizitës së Melonit në Shqipëri
Sot në një vizitë zyrtare kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të inspektojë qendrën pritëse për emigrantët e paligjshëm në Gjadër. Meloni do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe të dy do k...