Etiketa: is_tag

Giorgia Meloni qan në Bucha, takon Zelenskyn dhe thotë se ‘pas 24 shkurtit bota ka ndryshuar!’.
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, vizitoi Ukrainën për të dhënë garanci të forta dhe mbështetje, pas grindjes në distancë të zyrtarëve të Kievit me partnerin e saj qeverisës, Silvio Berl...
Giorgia Meloni, kryeministre e Italisë, do të vizitojë sot Kievin.
Kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të udhëtojë në Kiev ditën e sotme për t’u takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Meloni do të vizitojë Varshavën përpara se të shkojë në Ukrain...
Takimi i parë Meloni- Rama/ Kryeministri shqiptar vizitë zyrtare në Itali në 2 dhjetor.
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Itali. Burime për gazetarin e Report Tv, Ermal Qori bëjnë me dije se Rama do të niset drejt Italisë me datë 2 dhjetor. Kreu i qeveris...
Italia bëhet me kryeministre, e para grua. Betohet Meloni.
Për herë të parë Italia ka në krye të qeverisë një grua dhe njëkohësisht një ekstremiste të djathtë. Kryetarja e partisë "Vëllezërit e Italisë", Giorgia Meloni dhe qeveria e saj e koalicionit të d...
Giorgia Meloni nuk mund të godasë BE-në
Frrok Çupi Të gjithë kanë frikë, por të gjithë kanë dyshime... A do të jetë kjo italiane e brishtë, Girogia, ai ‘përbindëshi’ i përshkruar në media që do të përmbysë qytetarinë italiane dhe të ...
Meloni i Italisë premton ‘mbështetje besnike’ për Ukrainën
Liderja e re e krahut të djathtë të Italisë, Giorgia Meloni, ka premtuar mbështetjen e saj për Ukrainën në një mesazh drejtuar Presidentit Volodymyr Zelensky. "Ju e dini se mund të mbështeteni ...
Itali/ Meloni u kërkon të vetëve: “Jo manifestime”
Fitore historike pavarësisht alarmeve të së majtës, dyfishuar Lega edhe në Veneto. Apeli i Melonit për të evituar festimet në një moment krize Si e shoh veten mëngjesin e 26 shtatorit? “Si çdo ...
Itali/ Meloni shpalli fitoren për kryeministre. Çfarë ndodh tani?
Fitorja natën e zgjedhjeve është vetëm hapi i parë për të formuar një qeveri funksionale. Ja si do të shkojnë gjërat në ditët në vijim: Rezultatet zyrtare ende nuk janë shpallur; llogaritjet p...
Meloni, ndër 20 personazhet që do të influencojnë botën: Çmimi i ‘The Times’
Gazeta britanike 'The Times' ka përfshirë udhëheqësen e Fratelli d’Italia ndër 20 personat, secili në fushën e vet të veprimit dhe në fushën e profesionit,qe do të orientojnë botën në vitin 2020 ...