Etiketa: is_tag

Humb jetën me rënien e helikopterit/ Cili ishte Ministri i Brendshëm ukrainas?
Denys Monastyrsky, i cili vdiq ditën e sotme në moshën 42-vjeçare në një aksident me helikopter pranë Kievit, është zyrtari më i lartë ukrainas që ka vdekur që nga fillimi i luftës pothuajse një v...
‘Klodianin nuk e kthejmë dot’/ Rama: Do bëjmë gjithçka që raste të tilla të mos përsëriten kurrë
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në prezantimin e Bledi Çuçit si ministri i ri i Brendshëm pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt, është ndalur edhe një herë tek vrasja nga efektivi i polici...
Arrestohen 32 mashtrues, ministri Lleshaj i quan ‘krim i organizuar’.
Prej disa kohësh ka nisur një hetim dhe ndjekje e mashtruesve nga Policia shqipatre dhe partnerët. Pas megaoperacionit të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ku u arre...
Ministri i ri i Brendshëm/ Skadon afati, presidenti Meta nuk ka vendim për Lleshin
Nga: Zeri i Amerikës/ Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta tha të premten në mbrëmje se ende nuk ka marrë një vendim për të dekretuar ministrin e ri të Brendshëm Sandër Lleshi, të propozuar nga kr...
Ministi i Brendshëm korrekton kryeministrin mbi “rolin e Policisë në zgjedhje”
  (FOTO: Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj)/ Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, e ka cilësuar si 'antiligjore' thirrjen e kryeministrit Edi Rama, sot në Berat, ku iu kërkoi policëv...