Etiketa: is_tag

BE tjetër thirrje Kurtit: Tërhiqe Policinë nga ndërtesat e komunave në veri
BRUKSEL- Kosova duhet t’i pezullojë operacionet e policisë së saj rreth ndërtesave të komunave në veri të Kosovës, si hap i parë për uljen e tensioneve. Kështu u shpreh sot shefi i politikës së...
Ngjarjet në Kosovë/ Sulmohen gazetarët me sende të forta në Leposaviq
Gazetarët e mediave të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Në një transmetim direkt të mediave, shihen disa gra duke tentuar t’i pengojnë gaz...
Më e vështirë situata në veri të Kosovës; ka të shtëna me armë
Situatë e tensionuar raportohet nga veriu i Kosovës, ku janë dëgjuar të shtëna armësh. Gazetarja Leonita Bajrami raporton se mes turmës në Zveçan është hedhur gaz lotsjellës. Tensione ka dhe n...