Etiketa: is_tag

Mitsotakis sulmohet nga rusët në Odessa, Rama: ‘Këto janë provokime!’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky takoi kryeministrin grek Mitsotakis. Postimi: Ne dënojmë fuqis...
Mitsotakis “kërcënon” nga Tirana për çështjen Beleri: Shpresoj ta zgjidhim miqësisht
Nga Tirana, ku është i pranishëm në samitin e Procesit të Berlinit, kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, nuk harroi të fliste dhe për çështjen e Fredi Belerit, i zgjedhuri për kryetar bas...
“Pirro Dhima ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes nesh”: Kryeministri Mitsotakis
Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deklaroi në Derviçan se Pirro Dhima është një nga personat që ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes popullit shqiptar dhe atij grek. ...
Rama me Mitsotakis në Derviçan: ‘Do të vendosim bustin e babait tuaj në sheshin kryesor!’
Të konsiderojmë mik e vëlla në tokën tonë. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama për homologun grek Kiriakos Mitsotakis, gjatë takimit me banorët në Derviçan të Dropullit. Në fjalën e tij, kre...
Mitsotakis mbërrin me helikopter në Derviçan, Rama-banorëve: ‘Ju thashë që do t’ua sjell!’
Kryeministri Edi Rama priti në Derviçan të Dropullit homologun e tij grek, Kyrakios Mitsotakis. Shumë banorë të zonës dolën për të takuar kryeministrin e Greqisë, teksa e pritën me brohoritje d...
Greqia: Turqia mund të zgjedhë, të bashkëpunojë ose të bëjë lojëra në kufi të Evropës.
Kryeministri i Greqisë Ktriakos Mitsotakis i ka dërguar një mesazh të fortë Turqisë, për konfliktin në Mesdheun Lindor, duke ia lënë zgjedhjen në dorën e palës turke për të tërhequr anijet për kër...
Punëtorët sezonalë shqiptarë mund të shkojnë në Greqi në maj, thotë kryeministri
Nga: Benet Koleka TIRANE (Reuters) - Shqipëria dhe Greqia, kufijtë e së cilës janë mbyllur për shkak të shpërthimit të koronavirusit, ranë dakord të punojnë në hapjen e rrugës për të lejuar që ...
Rama: ‘Trump më tha se Shqipëria po shkon mjaft mirë’
Kryeministri Edi Rama ashtu siç u paralajmërua në një intervistë nga SHBA për Top Channel, foli mbi këto çështje: Prezantimi me kryeministrin Mitsotakis; Rikthimi i idesë së Shengenit rajonal; ...
Mitsotakis si kopje e Trump, me sloganin: ‘’Make Greece proud again!’.
Ndërsa presidenti amerikan, Trump, deklaroi 'Make America Great Again', kryeministri i ri i qendrës së djathtë në Greqi ka deklaruar se vendi i tij do të “ngrejë kokën krenar përsëri”. Pas fito...
E kaluara e neglizhuar e ‘kryeministrit të ardhshëm të Greqisë”.
Lideri aktual i opozitës Greke, lider i partisë Nea Demokracia, Kyriakos Mitsotakis, përflitet si favorit për kryeministër i nesërm i Greqisë. Media në të dy vendet, Gjermani dhe Shtetet e Bash...