Etiketa: is_tag

Sulmi terrorist në Moskë/ Shkon në 143 numri i të vdekurve, shumë trupa gjenden nën rrënoja
Natën e kaluar, persona të armatosur hapën zjarr mbi turmat në një sallë koncertesh në Krasnogorsk në rajonin e Moskës, duke vrarë të paktën 143 dhe duke plagosur më shumë se 140. “Në vendin e ...
Masakër në një koncert në Moskë, 93 viktima, mes tyre 3 fëmijë, 11 të arrestuar
Bilanci i viktimave të sulmit me armë të ndodhur në sallën Crocus City në Krasnogorsk, mbrëmjen e së premtes, (22 mars 2024) ka shkuar në 93 të vrarë mes tyre dhe 3 fëmijë. Më shumë se 145 janë të...
Sulm ajror në kryeqytetin rus, Moska akuzon Kievin.
Ushtria ruse përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se ka rrëzuar dronët që synonin Moskën, por një, i dërguar jashtë kontrollit nga aktiviteti anti-ajror, goditi të njëjtën kullë të lartë ...
Medvedev: Bota do të jetë në prag të katastrofës nëse armët bërthamore bien në duart e Wagner
Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev deklaroi se bota do të jetë në prag të katastrofës nëse armët bërthamore ruse bien në duart e grupit Wagner. Medvedev tha se vendi nuk do të lejojë që një kr...
Mercenarët e Wanger sulmojnë Moskën, vetëm 400 km larg, cfarë po ndodh?
Mercenarët Wanger po përparojnë gjithnjë e më shumë drejt Moskës ndërkohë që kryeqyteti është në alarm. Tashmë oficerë të policisë me jelekë antiplumb dhe mitralozë janë parë pranë hyrjes së autos...
Moska kërkon spiunen ruse të Gramshit, por Timofeeva refuzon ekstradimin drejt vendit të saj
Rusia ka kërkuar ekstradimin e shtetases së saj, Svetlana Timofeeva, e cila aktualisht është e paraburgosur nën masën e sigurimit “Arrest në burg”, pasi incidentit të ndodhur vitin e kaluar në...
Radhë gjata zie në Moskë: ‘Faleminderit Gorbaçov, ju na dhatë një shans, por ne e humbëm shansin!’.
Qytetaret në Moskë i kanë bërë nderimet e fundit Mikhail Gorbaçovit, liderit të fundit sovjetik që solli përfundimin paqësor të Luftës së Ftohtë. Brenda Sallës me Kolona të Shtëpisë së Unitetit...
Avioni i Lavrov, rrugës për në Kinë. vjen rrotull në qiell, nuk ulet por kthehet në Moskë
-Presidenti Biden është planifikuar të flasë me presidentin kinez Xi të premten- Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dyshohet se ishte në një fluturim drejt Pekinit të enjten, por avioni u kthye...
Më shumë se 7600 arrestime në Rusi që nga fillimi i protestave
Më shumë se 7600 persona janë arrestuar në Rusi gjatë protestave kundër luftës në Ukrainë. Faqja e të drejtave civile Ovd-Info bwn me dije se vetëm dje u arrestuan të paktën 780 persona në 34 qytete...
Video ekskluzive e TCH/ Edi Rama mbërrin në Moskë
  Kryeministri  Edi Rama sot ka mbërritur në Moskë të Rusisë. Top Channel ka siguruar ekskluzivisht edhe videon e mbërritjes së kryeministrit Rama së bashku me stafin e tij në Moskë. Në...