Etiketa: is_tag

Moskë, aeroplani mbulohet nga flakët në pistë: 41 të vdekur.
Frika brenda një aeroplani të Aeroflotit. Ka pasur 73 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit në bord. 41 të vdekur, shumë të plagosur. Ka marre zjarr dhe flakët kane përfshirë gjithë pistën e u...
Dashuri dhe më shumë dashuri nga TV shtetëror për Putin. VIDEO
Televizioni shtetëror Roosia nuk mbetet asnjëherë prapa si servil ndaj mbulimit të presidentit Por programi më i fundit televiziv që i kushtohet javës së tij të punës e shton më shumë nënshtrimin ...
Thyhet ëndrra Angleze për Kupën e Botës, Kroacia niset për në Finalen e të Dielës në Moskë.
Kroacia ka thyer ëndrrën e Anglisë për Kupën e Botës me rezultatin 2- 1, në kohën shtesë në gjysmë- finale në stadiumin Luzhniki në Moskë. Anglia nisi një ëmdërr me Kieran Trippier në minutën e...
Presidenti Putin e takon ftohtë Sekretarin Rex Tillerson
( FOTO: Ministri rus Lavrov (djathtas) tha se kishte pyetje për zotin  Tillerson politikën "shumë ambicioze" të Shteteve të Bashkuara)/ Vladimir Putin tha të Mërkurën se besimi mes është gërrye...
Rex Trillerson mbërrin në Moskë. Mesazhi është: “O me SHBA, o me Assad!”
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson mbërriti të martën në Moskë. Trillerson do të diskutojë me zyrtarë e Rusisë mbi luftën në Siri. Para se të nisej nga qyteti Lucca i Italisë ku po mba...
Vuçiç i Serbisë- sot në Moskë për takimin me Putin
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, njëherësh kandidat për president, udhëtoi në Moskë, ku do të takojë presidentin rus, Vladimir Putin. Ditë...
Putin pret presidenten e ardhshme franceze, Marine Le Pen.
  Presidenti rus, Vladimir Putin, priti sot në Kremlin kandidaten favorit për presidente të Francës, Marine Le Pen, sipas imazheve të publikuara nga televizioni rus. Presidenti rus gara...
Marine Le Pen nis sot vizitën në Rusi
(FOTO: Marine Le Pen, kandidate për presidente e Francës)/ Kandidatja për presidente e ekstremit të djathtë në Francë Marine Le Pen ndodhet në Rusi, ku do të zhvillojë bisedime me zyrtarë të la...
Shërbimet e fshehta të Rusisë nën sulm.
  (Foto: Selia e FSB-së, shërbimet e fshehta ruse, Moskë)   Shërbimet e inteligjencës ruse, GRU dhe FSB janë subjekt i sanksioneve ekonomike njësoj si katër udhëheqësit e GRU, n...
First Lady, Asma Al-Assad, kundërshton ofertën për azil
Zonja e Parë e Sirisë ka kundërshtuar marrëveshjen për ofertë për të kaluar e sigurt jashtë vendit ku po bëhet luftë. Ajo tha se do të qëndrojë në krah të burrit të saj. Asma al-Assad bëri t...