Etiketa: is_tag

Isa Mustafa thotë se Serbia ka avantazh në dialog. ‘Zgjedhjet e reja japin zgjidhje vetëm nëse marrin pjesë serbët!’.
Ish kryeministri i Kosovës, ka deklaruar se në këtë situatë ku ndodhet veriu duhej patjetër që Kurti të kishte diskutuar dhe të ishte konsultuar me Kuvendin, presidenten dhe me i opozitën që të mo...
Në kulmin e koronavirusit, po bie qeveria Kurti. LDK tërheq ‘kartën’ e vet
‘Bathët’ duken se qeveria e Albin Kurtit po bie sapo nisi të pengojë zhvillimin e vendit drejt një ekonomie moderne dhe bashkëpunimi perëndimor. Aleatja në qeveri, partia e ish presidentit Rugo...
Kosovë/ Grenell: ‘Heqja e taksës nesër, vetëm fillimi. Mustafa- lider guximtar’.
Pasi kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se duhet të hiqet plotësisht tarifa ndaj produkteve serbe, ashtu siç po kërkon SHBA-ja, i dërguari i Shtëpisë së Bardhë për...
Kosovë/ Grenell, pas takimit me Mustafën: ‘Faleminderit Isë, pajtohem!’
I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan, Donald Trump, për bisedimet mes Kosovës e Serbisë, ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, po qëndron në Kosovë nga dita e djeshme, njofton K...
Kosovë/ Leksione Kushtetuese mes LVV dhe LDK, përplasje në distancë mes Kurtit e Mustafës
Kurti e Mustafa përplasen në distancë se në duar të cilit është formimi i Qeverisë Presidenti Hashim Thaçi, nuk do të caktojë datën se kur do të formohet qeveria, ka thënë kryetari i Vetëvendos...
Kosovë/ VV-LDK e nisën me entuziazëm, por po pajtohen vetëm për t’u takuar
Shkruan: Koha.net/ Katër ditë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti e Isa Mustafa nisën me entuziazëm përpjekjet për të formuar Qeverinë. Vetëvendosja, parti fituese e zgjedhjeve të parak...
Nis çmontimi i ‘teknikëve’ në qeverinë e përbashkët Rama- Basha
PS nis spastrimin, i pari ka ikur sot Haki Mustafa nga OSHEE. Me një udhëzim  të kryeministrit Rama shkarkohet ‘tekniku’ Mustafa dhe kthehet ‘në vendin e tij’ Ardian Çela Këshilli Mbikëqyrës i ...