Etiketa: is_tag

Fluturojnë avionët mbi Kuçovë/ Ushtria shqiptare dhe NATO demonstrojnë forcën në qiell
Nga ky 4 mars bajza ajrore e kucoves eshte zyrtarisht baza taktike e Natos ne Shqiperi. Investimi modern e ka kthyer ate ne nje baze me te gjitha standardet e Natos, duke e kthyer shqiperine ne nj...
Mark Rutte në krye të NATO-s. Kreyministri holandez mbështetet nga Britania e Madhe
Mbretëria e Bashkuar po mbështet kryeministrin holandez Mark Rutte për të qenë kreu i ardhshëm i NATO-s. Jens Stoltenberg, i cili ka qenë sekretar i përgjithshëm i aleancës që nga viti 2014, pr...
Baza e NATO-s në Kuçovë do të hapet më 4 mars.
Në 4 mars do të rikthehen fluturimet e avionëve ushtarakë. Baza e NATO-s në Kuçovë do të jetë gati për t’u inauguruar. Puna për transformimin e kësaj baze dhe kthimin në një bazë moderne ka nis...
Tre anëtarë të NATO-s do të ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit me Rusinë. Përgatitje për luftë me Putinin?
60 milionë euro do të shpenzojnë tre shtete, Letonia, Lituania dhe Estonia për t’u përforcuar përkundrejt "ariut rus" që mbetet një kërcënim konstant për sigurinë e tyre që nisja e ofensivës ushta...
Kreu i NATO-s paralajmëron: Situata në Ballkan është e brishtë, ka potencial për tensione në Kosovë e Bosnje
Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Atalintike, Jens Stoltenberg teksa ka mikpritur sot në selinë e NATO-s në Bruksel, kryeministrin e Malit të Zi, Milojko Spajiç , ka folur për sigurinë e rajonit...
Shqipëria krah NATO/ Peleshi: Gati për dërgimin e disa ushtarëve dhe një anije në detin Egje.
TIRANË- Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh pas mbledhjes së qeverisë se Shqipëria do të dërgojë 22 ushtarë dhe një anije ‘Iliria’ në misionin e NATO-s në detin Egje. Ai theksoi se Shqi...
NATO uron Pavarësinë e Shqipërisë
NATO përmes një postimi në rrjetin social X, ka uruar Shqipërinë në 111-vjetorin e Pavarësisë. Me foton e veçantë të një ushtari që mban në duar flamurin shqiptar shkruan: “Bashkohuni me ne për të...
Stoltenberg i prerë ndaj Kosovës dhe Serbisë: Tejkaloni konfliktet, dialogu është zgjidhja
Të mërkurën po zhvillohet në Shkup, konferencën e përbashkët e shefin të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe liderët e rajonit. Gjatë fjalës së tij, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg kërk...
Rama: Të bashkëfinancojmë me NATO-n bazën detare në Porto Romano, i siguron aleancës akses të shpejtë në këtë pjesë të Evropës
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij gjatë konferencës së përbashkët për shtyp në Shkup, me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut me ...
“Rasti i Banjskës nxori në pah rrezikun e lartë për destabilizim”, Rama konferencë me Stoltenberg: Të rritet prania e forcave të NATO-s në Kosovë
Rama: Duhet me çdo kusht të mos përsëritet. Për këtë arsye theksova edhe sot në takim domosdoshmërinë e rritjes së numrit të forcave të NATO-s në Kosovë dhe për të garantuar kufirin mes Kosovës dh...