Etiketa: is_tag

Hapi i fundit drejt BE, Rama: Faleminderit popullit shqiptar, kurrë nuk u dorëzua!
Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në konferencën e përbashkët në Brukesel. Kreu i Qeverisë shqiptare nuk harroi të shprehë mirënjohjen ndaj ish-kancelares gjermane Angela Merkel e cila sot fes...
Von der Leyen: “I dashur Edi, urime për hapjen e negociatave. Ky është suksesi juaj!’
Presidentja e Komisionit Europian, Usrsula Von Der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe homologun e tij mqedonas, Dimitar Kovacevski, e cilësoi një moment h...
Negociatat e dyta Ukrainë- Rusi do të zhvillohen sot ora 15:00 në Brest
  Negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës do të rifillojnë në orën 15:00 me orën lokale, në rajonin e Brestit, në Bjellorusi. Kjo është bërë e ditur nga kreu i delegacionit rus, Vladimir Medins...
Europa ndez dritën jeshile/ Rama plotëson kushtet, Shqipëria brenda muajit…
Parlamenti Europian ka votuar PRO integrimit të Shqipërisë e cila ka plotësuar kushtet e BE-së. Falë reformave të suksesshme të qeverisë Rama, Shqipëria brenda muajit qershor do të zhvillojë ko...
Gjermania po përpiqet deri në minutën e fundit që të bëjë hapa përpara në çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë së Veriut
Koment nga: DW/ Ministria e punëve të jashtme gjermane ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme...
Ambasadorja e Francës: Shqipëria nuk ka hapa pas, duhet të hapen negociatat për në BE. Meta i kishte thënë ‘jemi keq’.
Ambasadorja e re franceze, në Shqipëri, Elisabeth Barsacq, zhvillon vizitën  e parë zyrtare në Elbasan në Aleancën franceze. Diten qe paraqiti letrat kredenciale ne zyren e Presidnetit, ambas...
Lajm i mirë në kohë të zymta! – Ministrat e BE-së thonë “Po“ për negociatat
Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.  Këtë ...
Negociatat dhe biznesi i vogël/ Rama, në 15:30 kam një mesazh
Kryeministri Edi Rama njofton se sot në orën 15:30 do japë një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Rama shton se do të japë një mesazh dhe për biznesin e vogël, familjet në nevojë...
Reuters/ BE vendos hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian mund të çelë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një projektvendimi të 27 vendeve anëtare të bllokut. Sipas agjencisë së lajmeve Reuters, vendi...
Negociatat me BE/ Rama, 45 minuta bisedë telefonike me Angela Merkel
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, një pjesë të të cilës e ka zbardhur vetë. Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan se telefonata ka z...