Etiketa: negociata

Negociatat e dyta Ukrainë- Rusi do të zhvillohen sot ora 15:00 në Brest
  Negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës do të rifillojnë në orën 15:00 me orën lokale, në rajonin e Brestit, në Bjellorusi. Kjo është bërë e ditur nga kreu i delegacionit rus, Vladimir Medins...
Europa ndez dritën jeshile/ Rama plotëson kushtet, Shqipëria brenda muajit…
Parlamenti Europian ka votuar PRO integrimit të Shqipërisë e cila ka plotësuar kushtet e BE-së. Falë reformave të suksesshme të qeverisë Rama, Shqipëria brenda muajit qershor do të zhvillojë ko...
Gjermania po përpiqet deri në minutën e fundit që të bëjë hapa përpara në çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë së Veriut
Koment nga: DW/ Ministria e punëve të jashtme gjermane ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme...
Ambasadorja e Francës: Shqipëria nuk ka hapa pas, duhet të hapen negociatat për në BE. Meta i kishte thënë ‘jemi keq’.
Ambasadorja e re franceze, në Shqipëri, Elisabeth Barsacq, zhvillon vizitën  e parë zyrtare në Elbasan në Aleancën franceze. Diten qe paraqiti letrat kredenciale ne zyren e Presidnetit, ambas...
Lajm i mirë në kohë të zymta! – Ministrat e BE-së thonë “Po“ për negociatat
Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.  Këtë ...
Negociatat dhe biznesi i vogël/ Rama, në 15:30 kam një mesazh
Kryeministri Edi Rama njofton se sot në orën 15:30 do japë një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Rama shton se do të japë një mesazh dhe për biznesin e vogël, familjet në nevojë...
Reuters/ BE vendos hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian mund të çelë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një projektvendimi të 27 vendeve anëtare të bllokut. Sipas agjencisë së lajmeve Reuters, vendi...
Negociatat me BE/ Rama, 45 minuta bisedë telefonike me Angela Merkel
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, një pjesë të të cilës e ka zbardhur vetë. Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan se telefonata ka z...
PE, në bllok kundër refuzimit të negociatave me Tiranën dhe Shkupin
“Po eksportojmë destabilitet në Ballkan”, konkludojnë europarlamentarët/ Vendimi i liderëve të unionit për të shtyrë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në samitin e Kës...
Negociatat, Hahn: ‘Kaq ishte kësaj here. Zhgënjim ekstrem, pasoja negative për Ballkanin!’
Eurokomisioneri Johannes Hahn e konsideron zhgënjyes faktin që liderët e vendeve të Bashkimit Europian nuk ranë dakord për të hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Liderët e...
Faqja 1 prej 3123