Etiketa: is_tag

Situata në rajon, Borrell mbledh në New York liderët e Ballkanit Perëndimor
Sipas Radio Europa e Lirë/ Me ftesë të shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, më 20 shtator liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në New York. Këtë tak...
Rama sot në New York, kryeson delegacionin shqiptar për në sesionin e 77 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB
Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ndodhen në New York në SHBA. Rama do të kryesojë delegacionin shqiptar për në sesionin e 77 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB. Gjatë që...
Shtetet e Bashkuara/ NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin.
NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin një natë pas sulmeve ndërsa homazhe per George Floyd mbahen në të gjithë vendin Policët e qytetit të Nju Jorkut u panë duke u përleshur...
New York anulon primaret presidenciale Demokrate për shkak të Koronavirusit
BREITBART NEWS (AP) - Në një veprim të paprecedent, New York ka anuluar primaret e saja presidenciale Demokratike të planifikuara fillimisht për 23 qershor, në mes të epidemisë së koronavirusit...
Kryeministri Rama takon në New York presidentin Donald Trump.
  Kryeministri Edi Rama takon në New York Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Zoti Rama ka postuar foton në rrjetet sociale, duke e konsideruar si foto e ditës. Në fot...
Çfarë ndodhi në Brooklyn: “Ka të vdekur dhe të plagosur”
Tragjedi gjatë festës në lagjen e Brownsville. Kryetari i Bashkise se New York de Blasio: "Do t'i heqim armët nga rruget tona" Luca Sablone Disa të shtëna kane shkaktuar vrasjen e një njeriu...
New York, identifikohen mbetjet e një tjetër viktime të 11 shtatorit
Është viktima e 1643-të e identifikuar midis 2753 të zhdukurve në sulmet terroriste në World Trade Center Nga: Franco Iacch Medical Examiner i New York City-t ka identifikuar mbetjet e një ...
Placido Domingo ka debutuar në Met Opera për përvjetorin e tij të 50-të
  NEW YORK (AP) - Sytë e Placido Domingos u perlotën dhe zëri i tij u drodh. Pasi ka interpretuar dhjetra personazhe gjatë një gjysmë shekulli në skenën e Metropolitan Opera House, ështe e...
Dirigjenti legjendar i Operas së Nju Jorkut largohet i akuzuar për abuzime seksuale.
Opera Metropolitane e Nju Jorkut, e njohur me shkurtimin MET, shkarkoi dirigjentin legjendar James Levine, pasi një hetim nxori në pah "prova të besueshme" për abuzim dhe ngacmime seksuale nga ana...
Qyteti i New York padit kompaninw e Harvey Weinstein: ‘Nuk qe e aftë të mbrojë stafin nga abuzimi!’
Prokurorët në New York kanë plotësuar dosjen e akllëzimit penal kundër Kompanisë 'Weinstein' me pretendimin se studio ka dështuar të mbrojë stafin nga Harvey Weinstein. Producenti i filmit po p...