Etiketa: is_tag

Kaloi nata e acartë me temperatura nën zero në të gjithë vendin, por çfarë pritet për sot.
Reshjet e dëborës dhe ngricat nga temperaturat e ulëta kanë qenë prezente në një pjesë të madhe të vendit, por Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka rrugë të bllokuara. Kontraktorët me m...
BBC/ Në Evropë borë dhe ngrica, në Greqi bëhet plazh.
Meteorologu i BBC-së, Chris Fawkes paralajmëron se reshje të dendura bore priten në mbarë Evropën. “Ajo çfarë pamë në Madrid ishte vetëm fillimi”, u shpreh ai ndërsa theksoi se bora, ngrica t...
Ndodhemi në ‘syrin’ e ciklonit të të ftohtit, nesër më ftohtë se sot
Edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme do të kemi rënie të ndjeshme temperaturash, dita e hënë (nesër)  pritet të jetë dita më e ftohtë. Në kryeqytet temperaturat  do të arrijnë në -3 gradë, ndërs...
Ngrica e madhe na pengon jetën. Por alarmistët e kanë mendjen në Nord ku nuk jeton njeri..
Brezi që përfshin Europën dhe Amerikën Veriore është goditur nga stuhitë e borës dhe të të ftohtit. Na vijnë pamje ku shfaqen njerëz duke luajtur me topa bore në oborrin e Colosseum në Romë. Sk...