Etiketa: is_tag

Çfarë qëndron pas vendimit të gjykatësit në Texas mbi ‘Obamacare’ si anti- kushtetues?.
Një  gjykatës federal i Texas, ditën e Premte deklaroi se ligji ‘Obamacare’ shkel Kushtetutën, gjë që duket se do ta dërgojë vendimin drejt Gjykatës së Apelit të shkallës së Pestë. Gjykatësi Re...
Obamacare: Një gjykatë në Texas e shpall ligjin e Obamës si ‘antikushtetues’
BBC/ Një gjykatës federal nga Teksasi ka vendosur të shpallë si antikushtetues një pjesë të konsiderueshme të Aktit të Kujdesit të Përballueshëm (ACA), i njohur ndryshe edhe si “Obamacare”. ...
Tre senatorë Republikan dalin kundër vendimit të Trump për çmontimin e Obamacare
(FOTO: Senatorja Susan Collins, të Hënen pasdite tha se mund ta kundërshtojë ligjin për anulimin e Obamacare) Tre senatorë Republikan dalin kundër vendimit të Trump për çmontimin  e Obamacare Se...
Trump iu vendos sinoret rebelëve Republikan që votojnë pro Obamacare. Vota- në teh të thikës.
Presidenti Donald Trump ka sulmuar ashpër Republikanët që për herë të fundit nuk do të mbështesin anulimin e ligjit të epokës së presidentit Obama mbi kujdesin shëndetësor. Duke folur në Alabam...
Donald Trump: Senati ‘gjunjëzoi popullin Amerikan’ duke dështuar në anulimin e Obamacare
Presidenti Donald Trump sinjalizoi zhgënjim të madh që Senati dështoi në kalimin e ligjit që anulonte Obamacare, pas disa orë përpjekje të dështuara të Republikanëve për të mbajtur premtimin e tyr...
Thyen premtimin: Senatorët McCain, Murkowski dhe Collins rrëzuan ligjin për anulimin e Obamacare.
Lideri i maxhorancës në Senat, Mitch McConnell për Aktin e Lirisë së  Health Care, i njohur edhe si "anullim delikat" dështoi për kalimin e ligjit në Senat. Ligji i njohur si 'The Health Care F...
Obamacare: Senatorët e Shteteve të Bashkuara votojnë për të debatuar mbi anullimin
(FOTO: Senatori John McCain i diagnostikuar me kancer në tru, kthehet në Kongres për të votuar 'pro' Trump)/ Senati i Shteteve të Bashkuara sapo ka ovtuar për ligjin e ri healthcare të Republik...
“Obamacare vdiq!”. Donald Trump ngre në qiell Votën e Kongresit për zëvendësimin e ligjit.
  Presidenti Donald Trump e çmoi shumë votën e  Kongresit për zëvendësimin e ‘Obamacare’ dje, e Enjte. Ai priti në Shtëpinë e Bardhë Republikanët e Kongresit të cilët erdhën të njoftojnë p...
Reublikanët ‘mirëbesues’ se do ta kalojnë ligjin e kujdesit shëndetësor; madje para pushimeve.
(FOTO: Rep. Mark Meadows) Presidenti i ‘House Freedom Caucus’ Rep. Mark Meadows (R-NC) tha për Breitbart News ekskluzivisht se ai pret që Senati Republikan do të bashkohet rreth parimeve të për...
Republikanët mbi shfuqizimin e Obamacare: ‘Ne do ta bëjmë të mundur’
(FOTO: Paul Rayan)/ Liderët përfaqësues të Republikanëve në Kongres thanë të Martën se përsëri do të tentojnë të shfuqizojnë dhe zëvendësojnë “Obamacare’ pasi Shtëpia e Bardhë nuk arriti të mbl...