Etiketa: is_tag

Zelensky hedh poshtë thirrjen e Papa Françeskut që Ukraina të ngrejë ‘flamurin e bardhë’ përballë Rusisë
Volodymyr Zelensky e ka hedhur poshtë thirrjen e Papës që Ukraina të hyjë në bisedimet e paqes me Rusinë si “ndërmjetësim virtual”. Presidenti i Ukrainës nuk iu referua drejtpërdrejt Papa Franç...
Papa Françeku zhvillon një bisedë telefonike me Biden. Lufta Izrael- Hamas, në mes.
Presidenti amerikan, Joe Biden ka zhvilluar një telefonatë me Papa Françeskun pasditen e së dielës, ku diskutuan për konfliktin e vazhdueshëm në Lindjen e Mesme midis Izraelit dhe grupit islamik p...
Papa Françeskut del nga spitali dhe thotë ‘Jam ende gjallë’.
Papa Françesku ka dalë nga spitali pas 3 ditësh i shtruar. Por nuk kanë munguar batutat nga ana e tij duke treguar se në fakt Ati i Shenjtë është në gjendje të mirë shëndetësore. “Jam ende gjal...
Papa Françesku: I gatshëm të negocioj me Putin për paqen në Ukrainë
Papa Françesku ka shprehur gatëshmërinë për të negociuar me Putinin për një marrëveshje paqeje. Papa Francesku ka rrëzuar të gjitha hamendësimet e bëra për mundësinë e dorëheqjes së tij. I pyet...
Papa Françesku pret Dritan Abazoviçin si pasardhës të Balshajve
Një zhvillim shumë i rëndësishëm pritet të mbahet sot në Selinë e Shenjtë në Vatikan. Papa Françesku, kreu i Kishës Katolike, do të presë kryeministrin e Malit të Zi, shqiptarin nga Ulqini, Dritan...
Papa Françesku mohon zërat se është më kancer. ‘Nuk kam në plan dorëheqjen”, thotë ai.
“Jam ende gjallë…” Teksa ecën më shkop në dhomën e pritjes së rezidencës modeste të Santa Marias, ku ka jetuar që prej zgjedhjes në 2013-n, Papa Francesku i përgjigjet me...
Papa emëron Arjan Dodaj- Aripeshkv të Tiranës e Durrësit. Imzot George Frendo jep dorëheqjen
Papa Françesku pranoi dorëheqjen nga kujdesi baritor i Kryedioqezës Mitropolitane Tiranë-Durrës (Shqipëri), të Imzot George Frendo dhe ka emëruar Aripeshkv të Tiranës dhe Durrësit ndihmësin e tij ...
Joe Biden mban larg median amerikane nga takimi sekret me Papa Françeskun
CHARLIE SPIERING Presidenti Joe Biden u takua fshehurazi me Papa Françeskun të premten në Romë, duke thyer traditën duke i mbajtur gazetarët jashtë dhomës kur ai mbërriti. Presidenti dhe Zon...
Papa Françesko tronditet nga skandali i klerit të kishës franceze
Pasi një komision francez lëshoi një raport që zbuloi 70 vjet abuzim seksual të fëmijëve në Kishën Katolike të vendit, ku u tha se numri i viktimave të abuzuar nga klerikët dhe njerëzit e lidhur m...
Papa Françesku bën thirrje për Ekonomi të Gjelbër, Edukim të Gjelbër, Spiritualitet të Gjelbër.
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME — Papa Françesku lëshoi një raport të tmerrshëm mbi gjendjen e planetit, të martën, duke këmbëngulur se toka po vuan krizën më të rëndë mjedisore të historisë së ...