Etiketa: parlamenti

Një shqiptar – dëshmitar i sulmit në Londër: Tmerr!- thotë.
Një shqiptar ka qenë dëshmitar në sulmin që ndodhi përpara Parlamentit në Londër të Britanisë së Madhe. Shqiptari ka gjetur kohë për të rrëfyer për ‘Jeta Osh Qef’ se çfarë kishte parë në të mom...
Por… Theresa May është ‘OK’- thonë në parlamentin Britanik.
Një oficer policie është rrahur në Dhomën e Parlamentit në qendër të Londrës, akt i cili po trajtohet nga policia si “terrorist”. Lideri i Dhomës së Përfaqësuesve, David Lidington tha për anëta...
Ligjvënësit e Skocisë votojnë sot mbi Referendumin e Pavarësisë së re. Fiton Edinburg apo Londra?
(FOTO: Nicola Sturgeon, Ministre e Parë e Skocisë, partizane e pavarësisë se re)/ Nicola Sturgeon, lidere e Skocisë, po pret që të fitojë votat në Parlamentin Skocez, sot, e Mërkurë, në mbështe...
Parlamenti Gjerman- disa orë “pa lidhje, por askush nuk dyshohet për hakerim.
Media Gjermane tha se Parlamenti i vendit ka qenë “offline” për disa orë por askush nuk është akuzuar as dyshuar se ka hakeruar linjën e Parlamentit. Agjencia e Lajmeve, dpa, raportoi se Bundes...
Danezët nuk duhet të bëhen minoritet në Danimarkë: Parlamenti
  Parlamenti një- dhomash i  Danimarkës “The Folketing” ka kaluar një rezolutë duke ngulur këmbë që danezët nuk duhet të bëhen minoritet në komunitetin e Danimarkës, teksa shifrat tregojnë...
Një Televizion pranë qeverisë “zbulon” 9 deputetë dhe zyrtarë të lartë që po hetohen nga Prokuroria.
Lajmin e ka dhënë Top Channel, duke vënë edhe gishtin mbi deputetët dhe zyrtarët e lartë që janë vënë nën hetim në kuadër të iniciativës për dekriminalizimin e Kuvendit. Televizioni tregon edhe em...
BERISHA, POLITIKANI I VETËM QË FOLI SHQIP PËR KOSOVËN
Nga: Laert Skiro/ Sot në seancë parlamentare, zoti Sali Berisha, deputet, ish kryeministër, ish president i Republikës, e la mënjanë, në një moment, rendin e ditës mbi zgjedhjet elektronike dhe...
Parlamenti turk, të hënën nis punimet për ta kthyer presidentin në “Sulltan”
(FOTO: Salla e mbledhjeve plenare të Parlamntit turk)/ Parlamenti turk javën e ardhshme fillon diskutimin për ndryshimet e kushtetutës së vendit, për të lejuar zgjerimin e kompetencave të Presi...
Faqja 10 prej 10« E para...678910