Etiketa: is_tag

TIMS-i/ PS: Nuk kemi thirrur Berishën në komision. Deklarata e Gjylametit ishte ironike.
Partia Socialiste nuk ka kërkuar që ish kryeministri Sali Berisha, të jetë një prej dëshmitarëve në komisionin për TIMS-in. Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi raporton se deputetja socialiste,...
Amnistia Penale, diskutohet në Komisionin e Ligjeve/ Manja: Janë pranuar një pjesë e amendamenteve të Alibeajt dhe Nallbatit
Është zhvilluar këtë të martë mbledhja online në Komisionin e Ligjeve. Në këtë mbledhje po diskutohet drafti përfundimtar për Amnistinë Penale. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha se janë pra...
Flakë dhe tym në Parlament: Agjentët e BKH shkojnë në vendngjarje për të mbledhur provat
Pas tensioneve në seancën plenare, agjentët e BKH kanë shkuar në Kuvend për të mbledhur provat e aksionit të Rithemelimit. Kjo është një procedurë, të cilën agjentët e bëjnë sa herë që në Kuven...
Kuvendi, më pak se 5 minuta seancë. Foltorja ndez tymuese, maxhoranca miraton në parim pr/ligjet për buxhetin
Më pak se pesë minuta nga nisja është mbyllur seanca e kësaj të hënë në Kuvend. Pasi maxhoranca ka miratuar në parim pr/buxhetin 2024, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka mbyllur seancën. S...
“Parlamenti dhe komisionet po bllokohen nga opozita”. Balluku: Skena që s’i duhen një vendi që aspiron BE-në
Zëvendës kryeministrja, Belinda Balluku, në konferencën për mediat që mbajti me ambasadorin Luigi Soreca, bëri një koment edhe për pyetjen se përse zyra e BE-së nuk ka reaguar për situatën kaotike...
BKH nis shqyrtimin e provave të dhunës në Parlament, PS mbledh firmat për ‘ndëshkimin’ e deputetëve të Berishës
Policia dhe Oficerët e BKH-së kanë mbledhur provat për pamjet filmike të kamerave të sigurisë të sallës së parlamentit ku në seancën e 2 nëntorit deputetët e Rithemelimit krijuan kaos duke marrë k...
Bie qeveria e Serbisë, i kërkon Vuçiçit të shpërndajë parlamentin
Qeveria e Serbisë i dërgoi Presidentit të Republikës propozimin për shpërndarjen e Kuvendit Kombëtar dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja parlamentare. Në arsyetimin e qeverisë serbe thuhet se “m...
Sot seanca “e nxehtë” në Kuvend, Rama porosi Grupit të PS: Zbatojmë rregulloren! Opozita le të vijojë me të veten
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste, teksa në orën 17:00 pritet një seancë “e nxehtë” në Kuvend. Burime për mediat raportojnë se Rama ka dhënë porosit...
Basha flet para seancës Parlamentare: ‘Detyrën e kryetarit të grupit parlamentar të PD do ta delegoj!’
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në nisje të sesionit të ri parlamentar ka deklaruar se kauza e forcës politike që ai përfaqëson është t’u shërbejë qytetarëve. “Kauza jonë, beteja j...
Rrahman Rraja lë mandatin e deputetit: Ndihem i turpëruar, tërhiqem nga politika
Deputeti i PS Rrahman Rraja ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen. Vendimi vjen pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Krujë, kur vëllezërit e tij dhe anëtarë të tjerë të fisit Rraja kanë dhunuar barbari...