Etiketa: is_tag

Militantët e Rithemelimit dhe PL protestë para Bashkisë së Tiranës, hedhin molotovë dhe i venë flakën portës.
Rithemelimi është ngritur sërish këtë të premte  në protestë para Bashkisë së Tiranës, për dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Edhe sot militantët e Sali Berishës dhe Ilir Metës kanë sulm...
Meta, luftë frontale Monikës/ Konventa, kreu i PL-së: Partia nuk mund të ketë 2 shoferë
  Fjala më e lakuar nga Ilir Meta këto kohë është shpërthimi. Dhe kjo duket se prek së pari partinë që ai drejton. Ka kohë që marrëdhëniet e tij politike me Monika Kryemadhin janë ftohur, ...
Sot u kap dikush tek shiste e blinte vota për PL/ Ambasadorja Kim paralajmëron partitë dhe u bën thirrjen e fortë institucioneve: Të bëjnë punën e tyre, të reagojnë ndaj çdo subjekti politik
o më larg se sot ka pasur një person të arrestuar për shit-blerje të votave. Bëhet fjalë për koordinatorin e Partisë së Lirisë në Kuçovë e për këtë rast dhe jo vetëm, ambasadorja e SHBA-së, Yuri K...
Shit-blerje votash për Partinë e Lirisë, 1 në pranga, 1 nën hetim!
Komunikimi për shit-blerje votash për Partinë e Lirisë ka vënë në pranga një 52-vjeçar dhe një tjetër është vënë nën hetim. 52-vjeçar i identifikuar si Kristo Agalliu, është arrestuar dhe Agron Du...
Pas Alibeajt, Escobar takon Metën e PL
I Dërguari i Posaçëm Amerikan  Gabriel Escobar vijon ditën e dytë të vizitës së tij në Tiranë, ku këtë të mërkurë. Pas takimit kryetarin e komanduar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Escob...
Revolucioni, ose estrada që do të na shoqërojë deri në finalen e Big Brother
Nga Ardit Rada Goditja e marrë në KAS e ka nxjerrë opozitën shqiptare nga binarët. Monika Kryemadhi e nisi një natë më parë fjalën në një emision duke akuzuar qeverinë kineze se ka financuar lajmet...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë e PS, ku për rreth 45 minuta, ambasadorja Kim zhvi...
Konventa e Partisë së Lirisë/ Meta i vetmi kandidat për kryetar: S’bëjmë garë fiktive
  Në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë janë miratuar ndryshimet statutore. Pjesë e tyre është Referendumi që mbahet nëse e kërkojnë 5000 anëtarë. Surprizë nuk është emri i kryetarit të ...
Meta kërcënon Ramën dhe Bashën: Do të përfundojnë si Musolini me dashnoren e tij Klareta (Të ekzekutuar)!
I ashpër ishte kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, kur u pyet sot për mundësinë e largimit nga politika pas miratimit të ligjeve për verifikimin e politikanëve si spiunë. Ai kërcënoi Kryemins...
Astrit Patozi: Demokratët kanë përçmim për PL-në dhe Ilir Metën
Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka folur për zhvillimet më të fundit në politikë, në këtë periudhë mjaft të vështirë për opozitën. Duke qenë se zgjedhjet lokale janë përpara, opozita po ten...