Etiketa: pogradec

Rikthehet energjia në fshatrat e Pogradecit, mungonte prej tre ditësh.
Situata energjitike në fshatrat e thellë të Pogradecit është përmirësuar. OSHEE Pogradec njofton se është rikthyer energjia në pjesën më të madhe të fshatrave që vuanin prej 3  ditësh mungesën e...
Ilir Meta, përsëri deklaron nga Pogradeci ku kishe shpallur fatin e Allende: ‘TAni jam i pa shqetësuar dhe krenar!
Teksa pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për çështjen e shkarkimit të presidentit, për të cilin është votuar në Kuvend, Ilir Meta ka folur nga Pogradeci në lidhje me këtë, aty ku ka marrë pjesë...
SPAK akuzon kryetarin: Për abuzim me tenderin e druve dhe tentativa për të penguar zgjedhjeve të 30 qershorit.
SPAK njofton sot se ka dërguar në Gjykatë ish-kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kaprin dhe 5 ish-punonjësit e kësaj bashkie, të akuzuar për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim...
SPAK dërgon në Gjykatë ish-kryebashkiakun e PD të Pogradecit, Eduart Kapri dhe 5 vartësit e tij.
SPAK ka mbyllur sot hetimet për ish-kryebashkiakun e PD në Pogradec, Eduart Kaprin dhe 5 ish-vartësit e tij, ndërsa çështja ka shkuar tashmë në Gjykatë e Posaçme. Kapri dhe 5 vartësit e tjerë do t...
“Çfarë Bëhet Me PD – LSI Andej?”/ Zbardhet Biseda Në Telefon Mes Ramës Dhe…
Kryeministri Edi Rama rrugës për në Pogradec ka biseduar në telefon me Niko Peleshin ku e ka pyetur për atë që po bëjnë kundërshtarët PD - LSI. Rama: Si je ca bën, si duket situata aty? Niko: ...
Mjelma e plagosur me çifte, shërohet dhe lihet e lirë në Liqenin e Pogradecit
POGRADEC- Mjelma e plagosur, tashmë është rikuperuar dhe është e lirë të notojë në Liqenin e Pogradecit. Administrata e Zonave të Mbrojtura ka bërë me dije se ajo është rikuperuar totalisht për t'...
Pogradec/ Policia kap “Lilin e Rushkës’ dhe 3 bashkëpunëtorët, atentati i dytë ndaj hotelit në Tushemisht
Arrestohen autorët e sulmit me armë më 1 dhe 8 gusht 2020 në Hotel Voloreka në Tushemisht të Pogradecit. Në pranga ka përfunduar Ilir Berberi, i njohur dhe si “Lili i Rushkës”, i cili është dhe or...
Kush qëlloi me armë zjarri në një hotel në Tushemisht ku u thyen xhama dritaresh dhe u dëmtuan makina? Policia jep disa detaje.
Të shtënat me armë zjarri në drejtim të një hoteli, kanë zgjuar të tmerruar banorët dhe pushuesit në Tushemisht këtë të shtunë. Sipas pronarit të hotelit, kjo është hera e dytë pas disa ditësh...
Si në filma ‘Western’ në Qafë Thanë, trafikantët betejë mes grupeve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri
Qe ne ora 5 te mengjesit Pogradeci, sidomos zona turistike e Tushemishtit, eshte zgjuar nga beteja me arme zjarri mes gruoeve te trafikanteve te droges. Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe k...
44-vjeçari nga Pogradeci që i preu kokën nënës/ Çfarë postonte në facebook? Nga fotot me Dua Lipën, Ilir Metën tek mesazhet për dashurinë
Vrasja makabër që u shënua  dje në Pogradec, ku një 44-vjeçar me probleme mendore ka masakruar me thikë nënë e tij në fshatin Buçimas, tronditi jo pak opinionin publik. Autori Olsi Çekiçi që ...
Faqja 1 prej 3123