Etiketa: is_tag

Arrestohen kryeprokurori i Kukësit dhe biznesmeni Pëllumb Gjoka. Policia e Shtetit aksion në disa qytete me disa të arrestuar
Policia e Shtetit ka zhvilluar një megaoperacion në disa qytete të vendit ku ka arrestuar policë, biznesmen dhe prokurorin e Kukësit. Operacioni u shtri në disa qytete, duke përfshirë Tiranën, ...
Mbi 7 mijë oficerë të angazhuar, në terren edhe forcat ‘Komando’ për ruajtjen e zgjedhjeve/ Njoftim i Policisë së Shtetit
Ndërsa na ndajnë vetëm  orë  e jo ditë nga zgjedhjet e 14 majit, Policia ka njoftuar masat e ndërmarra për sigurinë dhe mbarëvajtjen e tyre. Reban Jaupi, drejtor i rendit dhe sigurisë, njoftoi se ...
Furtuna e parë ‘Nano’ në Policinë e Shtetit/ Drejtori i Përgjithshëm: ‘Strukturat në riorganizim total!’
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, në deklaratën e parë për mediet këtë të hënë, paralajmëroi riorganizim të përgjithshëm të strukturave policore.  Zoti Nano prezantoi emrat e r...
Ambasada amerikane i dhuron Policisë së Shtetit pajisje hetimi
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi  dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100 000 dollarësh të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin A...
Skemë mashtrimi me vlera të mëdha/ Operacion me të arrestuar në Tiranë, Drejtuesja e Prokurorisë jep detajet
Në një konferencë për mediat drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj ka bërë me dije se në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe atë të kryeqytetit, kanë finalizuar një operacion që k...
Gjovalin Loka i Policisë së Shtetit, i pastër në të tri shtyllat e vlerësimit, kalon me sukses Vettingun.
Megjithëse u perfol ne disa media si 'i papershtatshem', Drejtori i Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka, ka kaluar me sukses Vettingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka d...
Operacioni “Mezhgorani”, 34 të arrestuar nga Përmeti në Shkodër
Policia e Shtetit/Operacioni policor i koduar “Mezhgorani” Gjatë orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme, shërbimet e Policisë Gjyqësore në Departamentin e Policisë Kriminale, në bashkëpunim m...
Në portin e Durrësit kapen 137 kilogramë kokainë
Autoritetet policore shqiptare në bashkëpunim me ato greke finalizuan këtë të premte një operacion ndërkombëtar antidrogë, ku u sekuestruan 137 kokainë në Portin e Durrësit. 2 persona u vunë në pr...
Basha urdhëron: ‘Pas meje drejt Drejtorisë së Policisë!’. Protestuesit synojnë selinë e Policisë.
Kreu i opozitës, Lulzim Basha denoncoi nga selia e PD-së dhunën e ushtruar nga policia ndaj Sekretarit Organizativ të kësaj partie, Sait Dollapi. Ai bëri thirrje para turmave të mbetura pas luftës...
Një oficer që vuan nga fobia se ‘po më ekzekutojnë’ bëhet ushqim për politikën.
-Sipas Policisë së Shtetit- Që në mëngjes, në një ekran televiziv lokal, oficeri i Policisë Emiljano Nuhu ka denoncuar se “e kanë kërcënuar me armë” për të mbyllur dosjen e djalit të deputetit ...