Etiketa: is_tag

Prezantohet Projekti i Portit Tregtar të Durrësit në Porto Romano/ “Do t’i japë këtij rajoni një kapacitet krejt tjetër për të përpunuar volum krejt tjetër tregtar”, tha Rama.
Projekti i Portit të ri Tregtar të Durrësit po prezantohet ditën e sotme në Pallatin e Brigadave. Investimi për portin e ri tregtar, sipas qeverisë pritet të jetë rreth 390 milionë euro, ndërsa...
Kuvendi miraton Portin e Durrësit! Detaje: 74 vota pro dhe 35 kundër! Rama mungon në votim! Socialistët duartrokasin!
Në një seancë që ka zgjatur për më shumë se 14 orë e mes debateve dhe akuzave që kanë mbërritur nga opozita duke e cilësuar si “aferën më të madhe korruptive”, Partia Socialiste ka miratuar me vot...
Porti i Durrësit në Kuvend/ Rama: Projekt historik, porta jonë kryesore!
"Shqipëria e 2030-s do t’i ketë ato që i pret qysh prej 1912-s dhe opozita nuk na ndalon". Ky ka qenë premtimi i kryeministrit Rama në seancën e sotme plenare, teksa ka folur për akuzat e opozitës...
Sot mblidhet Kuvendi për Portin e ri të Durrësit! Të jetë a të mos jetë?! Opozita thotë ‘Jo’!
Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë dhe do të diskutohet marrëveshja për projektin e Portit të Durrësit. Është vendosur që të debatohet 6 orë për ndërtimin e Portit të ri yahteve të ...
PD i shkruan një letër Komisionit Europian për Portin e Durrësit: ‘Shkelet Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit’.
Partia Demokratike i ka dërguar një letë Komisionit Evropian dhe Delegacionit të BE-së në Tiranë në lidhje me projektin për ndërtimin e Portit të Durrësit. Kryetari i Grupi Parlamentar në Partinë ...
Akuzat për Portin e Durrësit, Rama: Tërbim i ‘non gratave’ dhe spiunëve!
Akuzat e opozitë për projektin për ndërtimin e Portit të Durrësit, kryeministri Edi Rama i ka cilësuar si tërbime të non gratave dhe spiunëve, kundrejt investimit më të madh të bërë ndonjëherë në ...
Porti i Durrësit, Rama publikon projektin 3D: Dje morëm një hap vendimtar, do jetë më i madhi në Mesdhe
Pas nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit për realizimin e projektit “Durrës Yachts & Marina" për ndërtimin e Portit të Durrësit, kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet 3D të pro...