Etiketa: is_tag

Në orët e fundit pendohen PR dhe LSI, dërgojnë në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 13 tetorit
Pas Lëvizjes Socialiste për Integrim, një tjetër aleat i demokratëve pret të regjistrohet për zgjedhjet e 13 tetorit. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Partia Republikane ka bërë kërkesë për ...
Fatmir Mehdiu veçohet nga PD: ‘Jemi gati të hyjmë në zgjedhje…, kundërshtarin politik nuk e zgjedhim ne’.
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas tij, detyra e forcave politike, është që të respektojnë Kushtetutën. “Padyshim që do ...
Katër deputetë ‘shpëtojnë’ nga PD, kalojnë në grupin e Partisë Republikane
Sipas një marrëveshje të vonët mes PD dhe PR, katër deputetë të PD po alojnë në grupin parlamentar të Partisë Republikane. Kryetari i PR, Mediu, prej disa ditësh ka njoftuar krijimin e grupit p...
Shpërbëhet krijesa opozitare, partitë ‘e vogla’ po organizohen jashtë PD. VIDEO
Sinjalet e para të një shpërbërjeje të krijesës opozitare "të gjitha partitë e djathta" brenda Partisë Demokratike, u dhanë fillimisht nga krytari i Pardisë Demokristiane, Nard Ndoka. Para dy ditë...
Partia Republikane do të shkojë e vetme në zgjedhje.
Partia Republikane ka vendosur të regjistrohet e vetme në zgjedhje. Kështu raportojnë burime nga brenda PR- aleate e PD, por vendimi nuk është bërë akoma publik. Pas këtij vendimi, kryetari i P...